21 zatrzymanych osób, zabezpieczonych łącznie ponad 15 500 porcji handlowych amfetaminy oraz tymczasowy areszt dla jednego z handlarzy narkotykami. To wszystko w Boguszowie-Gorcach.


W lipcu tego roku w Komisariacie Policji w Boguszowie-Gorcach zakończyły się wielowątkowe śledztwa dotyczące handlu amfetaminą na terenie tego miasta. W trakcie prowadzonych przez kilka ostatnich miesięcy spraw boguszowscy policjanci zatrzymali łącznie 21 mieszkańców tej miejscowości w wieku od 17 do 37 lat.W trakcie jednego ze śledztw dwóm podejrzanym kobietom w wieku 34 lat i mężczyźnie w wieku 33 lat funkcjonariusze udowodnili wielokrotny handel zakazanymi substancjami psychotropowymi w postaci amfetaminy oraz posiadanie znacznej ilości tego typu narkotyków. Zarzuty posiadania znacznych ilości białego proszku usłyszało również dwóch mężczyzn w wieku 37 lat.


Boguszowscy policjanci  przeprowadzili łącznie 25 przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. W ich wyniku zabezpieczyli łącznie ponad 15 500 porcji handlowych amfetaminy. Policjanci narkotyki znajdowali ukryte m.in. w pralce i lodówce, a także bezpośrednio przy zatrzymanych.Zebrany przez mundurowych obszerny materiał dowodowy pozwolił na skierowanie aktów oskarżenia w przedmiotowych sprawach. Wobec jednego ze sprawców handlu narkotykami Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował areszt tymczasowy na łączny okres 4 miesięcy.

Czytaj też:
BIAŁY KAMIEŃ: RODZINNY BIZNES NARKOTYKOWY
POLICJA: BIAŁY PROSZEK DOSŁOWNIE WSZĘDZIE
POLICJA WAŁBRZYCH: JEDEN DILER MNIEJ
WAŁBRZYCH: TYSIĄCE PORCJI NARKOTYKÓW I ICH DWOJE
NOWE MIASTO: KOLEJNA DILERKA WYPADŁA Z GRY
BIAŁY KAMIEŃ I REGION: ZA POSIADANIE I HANDEL
POLICJA: TYTOŃ, MARIHUANA I (MET)AMFETAMINA
PODGÓRZE: ZATRZYMANA DILERKA
NOWE MIASTO: WPADŁA DILERKA NARKOTYKÓW
POLICJA WAŁBRZYCH: AMFETAMINA I MARIHUANA NA HANDEL


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych