Przekazujemy bardzo smutną informację od strażaków ochotników z OSP Boguszów. Odszedł prawdziwy ogniomistrz...


Wspomnienie strażaków:

Z przykrością i ogromnym smutkiem informujemy, że na wieczną służbę odszedł druh Ryszard Gałek, miał 62 lata. Wyjątkowy człowiek, zawsze uśmiechnięty i pełny optymizmu. Swoją przygodę z OSP Boguszów rozpoczął, gdy miał 12 lat i kontynuował ją do samego końca. Odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa i odznaką Wzorowy Strażak.


Przez blisko 50 lat służby ratował życie i mienie naszych mieszkańców. Był zawsze na pierwszej linii, nigdy nie bał się tej roboty. Zawsze opanowany, cierpliwy i skromny. Wielu z nas uczyło się przy nim sztuki pożarnictwa, bo nigdy się nie złościł. Jeszcze kilka miesięcy temu, gdy zdrowie mu pozwalało, jeździliśmy wspólnie do akcji. Miał niesamowite poczucie humoru i zawsze potrafił rozweselić każdą sytuację. Cały czas wierzyliśmy w to, że do nas wróci i jeszcze niejeden pożar razem zgasimy... widocznie jednak Św. Florian potrzebował prawdziwego fachowca w swoich zastępach.

Spoczywaj w pokoju.Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w czwartek 22.07.2021 r. o godz. 12:00 na cmentarzu przy ul. Kamieniogórskiej w Boguszowie. Każdy, kto pamięta druha, będzie mógł go pożegnać. Serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół.
Boguszów-Gorce utracił ich ostatnio
Odszedł Zdzisław Szpak wszechstronny artysta
Zmarł Sebastian Drapała, pogrzeb we wtorek
Boguszów-Gorce: Żegna Zasłużonego Ryszarda Trynkiewicza
Boguszów-Gorce: Druh Ryszard Iwanicki - strażackie pożegnanie [ZDJĘCIA]
Kuźnice Świdnickie: Odeszła Józefa Kobiałko. Pogrzeb w sobotę
PSP nr 6 w Kuźnicach: Szkoła w żałobie, ale z nowym patronem
Edward Drąg - zasłużony boguszowski trener pożegnany [ZDJĘCIA]

Opr. MS
Foto użyczone: OSP Boguszów-Gorce