Dziś rano, 12 lutego, płonął samochód na ul. Zachodniej. Przybyli do pożaru strażacy nie musieli odłączać jego akumulatora... zrobili to już wcześniej.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 4.04. Na miejsce został wysłany zastęp strażaków z OSP Gorce i jeden z JRG-1 z ul. Przemysłowej. Strażacy zastali na miejscu płonącą Toyotę Rav4. Po zabezpieczeniu miejsca przystąpili od razu do gaszenia, akumulatora odłączać nie musiano, z uwagi na to, że zrobiono to podczas pierwszej naszej interwencji gaśniczej - mówi Robert Strojny z PSP Wałbrzych. Samochód szybko ugaszono. Tym razem palił się jego tył - drzwi do bagażnika wraz z przypiętym do nich kołem zapasowym. Te elementy właśnie uległy zniszczeniu. Działania trwały niespełna godzinę, tym razem potencjalną przyczyną pożaru było również podpalenie. 


Ale to już było...

Strażacy ochotnicy z Gorc zostali pierwszy raz wezwani do pożaru tej toyoty w niedzielny wieczór, 10 lutego. Problem wówczas rozwiązał się przed ich przyjazdem. - Zgłoszenie dotyczyło pożaru busa na podwórku i zagrożenia samochodów obok. Na miejsce wysłany został zastęp OSP Gorce - relacjonuje Strojny. Na miejscu okazało się, że pożarem objęty był samochód marki Toyota Rav4. Pożarem objęte było podszybie samochodu. Do znacznych zniszczeń nie doszło, bo na miejscu był przygodny świadek zdarzenia z gaśnicą proszkową. Strażacy zabezpieczyli miejsce, ale wóz był już ugaszony. - O godzinie 20:33 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu na ulicy Zachodniej. Po przyjeździe na miejsce był już ugaszony przez jednego z lokatorów - relacjonują strażacy z OSP Gorce.
Najczęstszymi przyczynami pożarów samochodów są zwarcia instalacji elektrycznej oraz podpalenia. Przyczyną tego pożaru było prawdopodobnie podpalenie.


Czytaj też:
SPIESZYŁ SIĘ... AUTO STANĘŁO W PŁOMIENIACH
FORD PŁONĄŁ NA STACJI PALIW, A BMW DACHOWAŁO
NOCNY POŻAR SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH
STARY ZDRÓJ: NOCNY POŻAR SAMOCHODÓW
SAMOCHÓD SPŁONĄŁ DOSZCZĘTNIE
SPŁONĄŁ SAMOCHÓD NA DRODZE Z ZAGÓRZA ŚL. DO LUBACHOWA
ELEKTRYCZNA TESLA SPŁONĘŁA POD DZIKOWCEM [FOTO]
POŻEGNALI SWOJE BMW I ALFA ROMEO. SAMOCHODY SPŁONĘŁY
CHEVROLET CORVETTE SPŁONĄŁ POD DOMEM
DWA SAMOCHODY SPALONE. JEDEN ROZBITY I PORZUCONY

CZESKI PECH. SAMOCHÓD SPŁONĄŁ DOSZCZĘTNIE

POKIERESZOWANE DWA DROGIE AUTA
KTO ZAMKNĄŁ MĘŻCZYZNĘ W BAGAŻNIKU?
SAMOCHÓD W PŁOMIENIACH, A INNY W ROWIE
A SAMOCHÓD WŁAŚNIE SIĘ PALIŁ
SAMOCHÓD SPŁONĄŁ DOSZCZĘTNIE
PŁONĄCY SAMOCHÓD NA UL. MICKIEWICZA [FOTO]


oprac. ELW
fot. OSP Gorce.