Podczas spotkania mieszkańców Boguszowa-Gorc - Kuźnic Świdnickich z zastępcą burmistrza wskazano na kilka ważnych problemów. W tym kwestę tzw. Bronksu. Gdzie to jest?

Podczas spotkania z mieszkańcami Kuźnic Świdnickich wiceburmistrz Sebastian Drapała, Grzegorz Łuczko, wicestarosta Iwona Frankowska, a także przedstawiciele Straży Miejskiej i policji odpowiadali na pytania mieszkańców. Na spotkaniu obecni byli również lokalni radni.
Jakie kwestie poruszono tym razem?

- Zaśmiecenie terenu po byłej smolarni na ul. Głowackiego: Jak poinformował Jacek Kliszewski ze Straży Miejskiej, teren zabezpieczono ze wszystkich stron uniemożliwiając jego właścicielowi wwóz kolejnych odpadów. Przy okazji wytłumaczono mieszkańcom, jakie odpady mogą bezpłatnie przez cały rok wywozić do PSZOK-u.

- Pierwszy raz w Boguszowie-Gorcach rusza Akcja Rupieć w nowej formie. Nie trzeba przewozić odpadów wielkogabarytowych do punktów zbiorczych, wystarczy zostawić je przy śmietnikach. Szczegóły - Boguszów-Gorce: Pożegnaj rupiecie. Gdzie i kiedy akcja?

- Mieszkańcy pytali też o podwyżki cen za wywóz odpadów. - To nieuniknione w uwagi na skokowy wzrost cen za składowanie odpadów. Dodatkowo pojawi się też kolejny pojemnik na odpady BIO - wyjaśniali przedstawiciele Ratusza. 

- Pytano ponownie o przekształcenie własności gruntu z użytkowania wieczystego na własność - pismo w tej sprawie przyjdzie do mieszkańców w najbliższym czasie. Należy zapłacić za 2019 rok kwotę za użytkowanie wieczyste - przekształcenie odbędzie się w tym roku. Gmina Boguszów-Goce ustaliła bowiem najwyższą w regonie bonifikatę za przekształcenie w w wysokości 95%. Wystarczy zatem zapłacić za użytkowanie wieczyste za 2019 rok, by formalnościom stało się zadość. 

- Dlaczego w Boszowie-Gorcach tak droga jest woda? - Mieszkańcy pytali dlaczego w Boguszowie woda kosztuje 6 zł, a w Bolesławcu i innych miastach w regionie maksymalnie 4 zł? - W Boguszowie i WPWiK cena wody uwarunkowana jest m.in. tym, że wodę trzeba z nizin tłoczyć wysoko w górę, np. do najwyżej położonego rynku - tłumaczyli sami mieszkańcy.

Do włodarzy zwracano się też z źle zrobionymi remontami,

- ul. Górną, gdzie szybko jeżdżą samochody a brak pobocza, a nie zmieniono do nich przewodów w gruncie - przedstawiciele służb mundurowych obiecali mieć ten teren na baczeniu. Władze miasta zwróciły uwagę na to, że 400 tys. zł wniesionych na ten cel w autopoprawce nie wystarczy na wszystkie niezbędne naprawy. Wedle informacji od mieszkańców nie świecą się lampy m.in. na ul. Górnej, Matejki i Zielonej.

- Przejazd kolejowy na ul. Żeromskiego - w odczuciu mieszkańców przejeżdżają tędy samochody bez baczenia na bezpieczeństwo,

- Mieszkańcy prosili też o utwardzenie ul. Piotra Skargi,

- Pytano, czy są rozmowy z przedstawicielami Aglomeracji Wałbrzyskiej o obwodnicy Boguszowa? - Wałbrzych: Pożegnanie z ul. 1 Maja i obwodnicą Boguszowa?

- Czy do gminy przystąpią inwestorzy, co dadzą pracę? - Zgodnie z relacja władz, w gminie nie ma terenów pod duże fabryki, nie ma też dróg ekspresowych. - Planujemy stworzyć ulgę dla przedsiębiorców, planujemy też zamrozić podatek od nieruchomości od inwestorów planujących przeznaczyć zakupione od nas ziemie pod cele inwestycyjne - wyjaśnili przedstawiciele Ratusza

- pytali, co z oświetleniem Kuźnic. Radni zgłaszali, gdzie jest awaria, a włodarze podsumowali działania poprzednich władz w tym zakresie.  - Zamontowane lampy LED są wrażliwe na przepięcia, a zabezpieczone w budżecie 400 tys. zł nie wystarczy na wszystkie naprawy od razu.

-Pytano, czy policja może zwrócić szczególne baczenie na ul. Górną, by dzieci nie bały się tędy iść do szkoły, a także na tzw. Bronks, czyli okolice przystanku autobusowego przy ul. Żeromskiego, gdzie się regularnie pije, rozrabia i wybija szyby. Sprawy te zostały zgłoszone lokalnym służbom mundurowym.

Zobacz też:
Wałbrzych - Boguszów-Gorce: Nie będzie przedłużenia linii nr 2?

Za nami spotkania
- 14 lutego w MBP-CK w Boguszowie.
- Boguszów-Gorce: Zastępca burmistrza w ogniu pytań [FOTO]
- Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Dzikowiec: Co dalej z kompleksem?
- Boguszów-Gorce: Czy będzie tylko obwodnica Boguszowa?

- 21 marca w Gorcach: Boguszów-Gorce: Co trapi mieszkańców Gorc? [ZDJĘCIA]
- 28 marca na Osiedlu Krakowskim:Czyj jest ten wiadukt? I co z Marksem? [FOTO]
- 4 kwietnia na ul. Reymonta w Kuźnicach I.Elżbieta Węgrzyn