Wczoraj, 19 grudnia 2018 roku burmistrz Boguszowa-Gorc został zatrzymany funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.

- W obecnej chwili mogę potwierdzić jedynie, że ten pan został zatrzymany. Czekamy na materiały z Komendy Wojewódzkiej Policji. Jak się z nimi zapoznamy, wówczas będziemy decydować, co dalej - mówi prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.
To, że prowadzone są w tej sprawie czynności potwierdza również rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. - Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o przestępstwo o charakterze korupcyjnym. W tej chwili trwają czynności z osobą zatrzymaną. Być może jeszcze dziś osoba ta będzie doprowadzona do prokuratury - mówi nadkom. Krzysztof Zaporowski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Sprawę prowadzi Wydział do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Udało nam się ustalić, że nagłe zatrzymanie nowego włodarza gminy Jacka C. ma związek z zawiadomieniem o próbie wymuszenia korzyści majątkowej. Policja z Wrocławia bada tę sprawę, dziś dowiemy się, czy były starosta wałbrzyski, a obecnie burmistrz Boguszowa-Gorc będzie miał postawione zarzuty. Przypominamy, że kodeks karny przewiduje dla osób, którym udowodnione zostanie iż w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmują korzyści majątkowe lub osobiste albo ich obietnice, w zależności od kwalifikacji czynu od 6 mies. do 12 lat pozbawienia wolności.


Elżbieta Węgrzyn