Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta doszedł do porozumienia z Kolejami Dolnośląskimi. Wkrótce w kasach KD dostępne będą bilety miesięczne honorowane w pociągach Kolei Dolnośląskich i wałbrzyskiej komunikacji miejskiej!

Jeden bilet na pociąg i autobus
Latem w Wałbrzychu przybyło nie tylko nowych wiat przystankowych przy świeżo wyremontowanym fragmencie ul. 1 Maja. Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta doszedł do porozumienia z Kolejami Dolnośląskimi w celu poszerzenia oferty o propozycję dla osób regularnie dojeżdżających do pracy i szkoły. - Od 1 października razem z Kolejami Dolnośląskimi zaproponujemy bilet zintegrowany, taka propozycja wcześniej sprawdziła się w Legnicy - mówi Andrzej Welc z Działu Komunikacji Zbiorowej ZDKiUM. Podróżni od października będą mogli zakupić w kasach KD bilety miesięczne ważne jako karta przejazdowa imienna w Kolejach Dolnośląskich, dodatkowo na życzenie klienta do karty tej doklejany będzie wałbrzyski znaczek czyniący ten bilet jednocześnie biletem miesięcznym w komunikacji miejskiej naszego miasta. - Taki bilet zintegrowany będzie mógł obowiązywać w kolejowych biletach miesięcznych na trasach do 200 km, zatem również na tych najbardziej popularnych trasach pracowników i studentów, czyli Wałbrzych - Jelenia Góra, Wałbrzych - Legnica, Wałbrzych - Wrocław - wylicza Welc. Porozumienie jest już przygotowane, od dostępu do tego udogodnienia dzieli wałbrzyszan uchwała Rady Miejskiej. Nie ma jednak powodów sądzić, by radni mieli coś przeciwko takiej propozycji.

Czy to się będzie opłacać?
Dział Komunikacji Zbiorowej szacuje, że bilet zintegrowany będzie tańszy o 20% niż dwa zakupione oddzielnie. Zatem osoba kupująca bilet miesięczny w KD dopłaci do tego, by jej bilet był też ważny jako bilet miesięczny w wałbrzyskiej komunikacji miejskiej odpowiednio 76 zł (normalny) lub 38 zł (ulgowy), podczas gdy wałbrzyski bilet miesięczny na wszystkie linie na wszystkie dni tygodnia kosztuje odpowiednio 90 zł (normalny) i 45 (ulgowy).
W Legnicy z biletu zintegrowanego korzysta miesięcznie 100 - 120 osób, z każdym miesiącem jego popularność wzrasta.  Idealnie byłoby, gdyby Koleje Dolnośląskie podpisały podobną umowę z operatorem komunikacji miejskiej z Wrocławia, wtedy propozycja biletu zintegrowanego byłaby jeszcze bardziej atrakcyjna.

Elżbieta Węgrzyn