Mieszkanka ul. Kątowej w Wałbrzychu była przekonana, że stężenie czadu w jej łazience jest groźne dla życia. Strażacy znaleźli zaskakujące wyjaśnienie tego alarmu.

Do zdarzenia doszło 30 kwietnia 2021 tuż po godz. 5 rano. - Mieszkanka jednego z budynków przy ul. Kątowej zgłaszała, że ma uruchomiony czujnik gazu ziemnego w łazience. Bała się wejść do tego pomieszczenia, jako że od wczesnego ranka słychać było pisk czujnika sygnalizującego niebezpieczeństwo - mówi Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy KM PSP w Wałbrzychu.
Posiadaczka piecyka gazowego była zapobiegliwa, bo zakupiła czujnik i dzięki niemu czuła się niezagrożona zatruciem czadem aż do tego poranka. Niestety, mieszkania Białego Kamienia nie zaznajomiła się z działaniem czujki i nie wiedziała jaki sygnał ona emituje.

- Strażacy po przybyciu do mieszkania usłyszeli jednostajny pisk i sprawdzili detektorem, czy nie ma w powietrzu żadnych niebezpiecznych gazów. Zagrożenia nie było. Czujnik gazu w łazience nie był wzbudzony i nie wydawał żadnych dźwięków. Piszczenie, które lokatorka przyjęła za dźwięk czujki okazało się elektronicznym zegarkiem na rękę, któremu rozładowywała się bateria - wyjaśnia nasz rozmówca. Zegarek leżał sobie w przedpokoju na szafce i popiskiwał, a przerażona mieszkanka ul. Kątowej nie śmiała wejść do łazienki.

Jeśli chcecie uniknąć takiego stresu, to po zakupie czujki zapoznajcie się z jej działaniem i wydawanymi sygnałami, inaczej czeka Was poranna wizyta strażaków, którą ratownicy zakwalifikują jako humorystyczną.Jakie fałszywe zgłoszenia w dobrej wierze powtarzają się w naszym mieście?

- czasem groźne zwierzę nie jest prawdziwe... - KROKODYL PRZY PEŁCZNICY. WEZWANO POLICJĘ
- niegroźne zwierzę czasem też nie jest prawdziwe, ani zagrożone - HALO, TU STRAŻ? ŻÓŁW ZARAZ SIĘ UTOPI. RATUJCIE!
- pył z remontowanego pomieszczenia przypomina dym - DYM WYDOBYWA SIĘ ZE WSZYSTKICH OKIEN!
ALARM W BANKU I KŁĘBY DYMU NA PODDASZU
- wieczorne mgły nad Chełmcem są uznawane za pożar - HALO, TU STRAŻ? PŁONIE GÓRA CHEŁMIEC
GÓRA CHEŁMIEC: WIDZĘ ZADYMIENIE I SŁUP OGNIA. RATUJCIE!
GÓRA CHEŁMIEC: PRZYJEDŹCIE SZYBKO, PALI SIĘ! [FOTO]
- często za pożar uważany jest też gaz koksowniczy płonący przy Koksowni Victoria -WAŁBRZYCH: HALO, TU STRAŻ? PŁONIE LAS NA SOBIĘCINIE!
- padalce i zaskrońce poczytywane są jako żmije -WIDZIELI DYM, ŻMIJĘ I CZULI GAZ
- uszkodzona pompa pieca wydaje dźwięk przypominający czujnik wskazujący wysoki poziom tlenku węgla - O CZTERECH POŻARACH, W TYM MNIEMANYCH
- mgły nad Parkiem Książńskim są też uznawane za przejaw pożaru - PARK KSIĄŻAŃSKI - POŻAR WIDMO.
- za pożary uznawane są też działania kierowców -NOWE MIASTO: PALENIE GUM - POZIOM EKSPERT.

STRAŻ WAŁBRZYCH: ROK DOBRY, ALE PEŁNY FAŁSZYWYCH ALARMÓW

POŻAR, FAŁSZYWE ALARMY I KAPRYSY AURY

Przypominamy też nietypowy wypadek samochodowy wywołany przez... pająka - Wałbrzych: Stracił panowanie nad samochodem przez pająka
i przez szerszenia - Wałbrzych: Szerszeń w szoferce i wypadek gotowy [ZDJĘCIA] .


ELW
fot. ilustracyjne