Wczoraj pisaliśmy o rekordach piratów drogowych w regionie, a dziś przykład z naszego własnego podwórka, czyli wjechał w inne auto, po czym uciekł.


W poniedziałek 22 lipca około godziny 15:30 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej na ul. Wańkowicza. Zgłaszający oświadczył, że kierowca osobowego auta nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał w tył jego samochodu, a następnie skręcił w ul. Komuny Paryskiej i szybko odjechał.


Policjanci ruchu drogowego szybko ustalili, gdzie znajduje się samochód kierowany przez sprawcę i zatrzymali wciąż siedzącego za kierownicą 46-letniego mężczyznę. Od razu wyczuli od wałbrzyszanina woń alkoholu. Badanie wykazało u niego aż 2,66 promila tej substancji w organizmie. Do tego okazało się, że prowadził bez wymaganych uprawnień. Teraz grozi mu kara więzienia do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wałbrzyscy policjanci przypominają: - Jeżeli wiedzą państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwiamy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny tak jak w tym przypadku wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.


Czytaj też:
WAŁBRZYCH - SZCZAWNO-ZDRÓJ: WJECHAŁ PROSTO W OBUDOWĘ RONDA
WAŁBRZYCH: JEDEN SKOSIŁ DWIE LATARNIE, DRUGI CHCIAŁ POBIĆ REKORD
UKRYWAŁ SIĘ, ALE SIĘ NAPIŁ I SIADŁ ZA KIEROWNICĄ
PODGÓRZE: RUSZYŁA Z MIEJSCA I BYŁO GŁOŚNE BUM! (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: TEGO PANA ZATRZYMALI PO PIJAKU 6 RAZY. A INNI...
PODGÓRZE - JUŻ NIE PRZEZ RONDO, ALE PRZEZ DOM CHCIAŁ PRZEJECHAĆ
WYPADEK NA RONDZIE UE - KIEROWCA ARESZTOWANY (FOTO)
POLICJA: JAK TO KIEROWCY ISKRY SIĘ SPOD KÓŁ SYPAŁY
WIDZIAŁ LATARNIĘ NIE TAM, GDZIE BYŁA?
BOGUSZÓW-GORCE: CHCIAŁ ZAPARKOWAĆ, ALE NIE TRAFIŁ

JEDLINA-ZDRÓJ: ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO W SZTOK KIEROWCĘ
WAŁBRZYCH: PIJANY KIEROWCA STARANOWAŁ SALON SAMOCHODOWY
SZCZAWNO-ZDRÓJ: JECHAŁ PIJANY, PO KOLEI ROZBIJAŁ SAMOCHODY (FOTO)
POLICJA: UCIECZKA GÓRALA I TRZY POTŁUCZONE SAMOCHODY
ŚRÓDMIEŚCIE: PO PIJANEMU SKASOWAŁ LATARNIĘ
Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych