Dzień Kobiet w Radzie Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów to już tradycja. Każdego roku w przeddzień kobiecego święta na zaproszenie przewodniczącego RWS i pozostałych panów ze wspólnoty przychodzą panie z dzielnicy i miasta. Dla każdej panowie mają dobre słowo, słodki poczęstunek, kwiaty i rajstopy.

- W 1986 roku pierwszy raz złożyłem życzenia z okazji Dnia Kobiet paniom z sąsiedztwa i obdarowałem je kwiatami. Potem, jak zostałem radnym w 1998 roku, przeniosłem ten zwyczaj do wspólnoty. Od tamtego momentu świętujemy dzień wcześniej, by panie 8 marca mogły obchodzić ze swoimi mężami i partnerami - wspomina radny Ryszard Nowak, przewodniczący RWS.

Od lat spotkania w RWS Biały Kamień-Konradów wyglądają wedle podobnego scenariusza. Na spotkanie 7 marca zaproszenia dostaje ok. 50 pań z dzielnicy i miasta. Czekają na nie życzenia, miły podwieczorek, a także kwiaty, słodycze i rajstopy. - Kiedyś rajstopami obdarowywała kobiety dyrekcja wałbrzyskich kopalni, my kontynuujemy tę tradycję - wyjaśniają panowie z RWS. Wałbrzyszanki w tym roku dostały też czerwone róże. Radny Nowak przygotował
samodzielnie też kolorowy transparent z życzeniami, który zdobił ścianę wspólnoty.
Do życzeń dołączył się również  ks. Maciej Soroczyński, opiekun duchowy RWS. Ksiądz wspomniał Matkę Zbawiciela, ale zaśpiewał również z panami nieśmiertelny hit Eugeniusza Bodo - "Umówiłem się z nią na dziewiątą".

Zobacz też:
ZAKOŃCZENIE FERII Z WOLONTARIUSZAMI
RYSZARD NOWAK NAJLEPSZY NA DOLNYM ŚLĄSKU
FERIE NA BIAŁYM KAMIENIU
ULICA KĄTOWA JUŻ/WRESZCIE GOTOWA
BIAŁY KAMIEŃ MA TRZY UPIĘKSZONE KLATKI SCHODOWE
MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ BIAŁY KAMIEŃ
WIGILIA NA BIAŁYM KAMIENIU; ZŁOTE SERDUSZKA ROZDANEElżbieta Węgrzyn