Zaczyna się coś dziać w sprawie budowy osiedla na ul. Piasta. Są tam planowane między innymi garaże pod ziemią.


Prezydent Miasta Wałbrzycha zawiadamia, że 3 września została wydana decyzja nr 1/2018 o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą:
„Budowa garaży podziemnych, miejsc parkingowych naziemnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą dla obsługi budynków mieszkalnych wielorodzinnych zlokalizowanych przy ul. Piasta w Wałbrzychu”.  Z treścią decyzji oraz dokumentacją sprawy można się zapoznać w siedzibie Biura Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, ul. Matejki 2, pokój nr 10, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.

Ta inwestycja poprzedza budowę nowych bloków komunalnych przy ul. Piasta zapowiedzianą przez prezydenta Romana Szełemeja pod koniec sierpnia. Ma tam w sumie powstać 600 mieszkań na uzbrojonym 30-hektarowym terenie należącym do miasta. Mieszkania będą wybudowane w ramach programu Mieszkanie Plus we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. W tej chwili powstaje koncepcja urbanistyczna nowego osiedla, a budowa może ruszyć już w przyszłym roku.

Czytaj też:
WAŁBRZYCH: NA BIAŁYM KAMIENIU POWSTANIE OSIEDLE MIESZKANIOWE

Opr. MS
Foto: Elżbieta Węgrzyn