Wałbrzyskie służby otrzymały zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednej z firm biurowca Dolnośląskiego Parku Technologicznego przy ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju. Zgłoszenie otrzymano 25 maja po godz. 16.

- Pracownik oddziału terenowego firmy otrzymał od nieznanego mężczyzny telefon z groźbą wysadzenia w powietrze wałbrzyskiej siedziby tej firmy przy ul. Szczawieńskiej. Nas zaalarmowało o godz. 16.20 wałbrzyskie biuro tej firmy. Niezwłocznie udaliśmy się na miejsce zdarzenia - wyjaśnia Joanna Żygłowicz, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.
- Razem z policją pomogliśmy w ewakuacji budynku, ewakuowano łącznie 138 osób. Działania zabezpieczające trwały ok. 1,5 godziny - wyjaśnia Tomasz Kwiatkowski z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Na miejscu było również miejskie Pogotowie Ratunkowe, na szczęście nie było konieczności udzielania pomocy.

Siedzibę firmy, do której zadzwoniono z pogróżkami przeszukali policyjni specjaliści oraz funkcjonariusze prewencji. - Nie ujawniono ładunku wybuchowego. Trwa też ustalanie sprawcy fałszywego alarmu - dodaje Żygłowicz. Przypominamy, że za wywołanie fałszywego alarmu grozi 8 lat więzienia. Do tego dochodzi jeszcze zwrot kosztów za organizację ewakuacji. Od 2012 roku fałszywy alarm jest traktowany jako przestępstwo, a nie jak wykroczenie.

Przeczytaj też:
POCISK ZNALEZIONY W STARYM LESIEŃCU
BOGUSZÓW-GORCE; WYCIEK GAZU NA UL. WAŁBRZYSKIEJ
ROZSZCZELNIENIE ZBIORNIKA Z GAZEM I EWAKUACJA W GORCACH
ORAŁ POLE, ZNALAZŁ GRANAT, A GRZYBIARZ TRAFIŁ NA MOŹDZIERZ
ALARM BOMBOWY W PROKURATURZE REJONOWEJ W WAŁBRZYCHU
ALARM W GALERII VICTORIA
WYBUCH W SZCZAWNIE-ZDROJU
USZKODZENIE INSTALACJI GAZOWEJ. ZARZĄDZONO EWAKUACJĘ
ZAGROŻENIE RADIOAKTYWNE POD WAŁBRZYCHEM?tekst i fot. Elżbieta Węgrzyn