Kolejne utrudnienie wchodzi dziś w życie niedaleko ronda przy Tesco i wjazdu do Szczawna-Zdroju. Chodzi o remont ulicy Chopina. Centrum Sterowania Ruchem i Monitoringu Wizyjnego wydało specjalny komunikat dla kierowców, bo tworzą się korki.


Od piątku 31 maja rozpoczynają się prace remontowe na zamkniętej ul. F. Chopina i H. Sienkiewicza. Chodzi o remont nawierzchni drogi i chodnika, który będzie realizować Gmina Szczawno-Zdrój.

Do obowiązującego zakazu ruchu, od dziś wchodzą kolejne utrudnienia:

➡️wyłączony będzie prawy pas oraz chodnik, jazda będzie możliwa wyłącznie LEWYM pasem,
➡️ wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się i parkowania na całej długości ulic F. Chopina i H. Sienkiewicza od nr 38 do końca,
➡️ przejazd ulicami jest możliwy WYŁĄCZNIE dla mieszkańców remontowanej ulicy, którzy otrzymali zgodę na wjazd. Zgody wydawane są na bieżąco w Wydziale Gospodarki Komunalnej UM w Szczawnie-Zdroju.

Urząd miasta przeprasza za utrudnienia i prosi o wyrozumiałość.

Komunikat wałbrzyskiego Centrum Sterowania Ruchem i Monitoringu Wizyjnego dla kierowców z godz. 10.23:


W związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu na ulicach Wieniawskiego i Gałczyńskiego w Wałbrzychu oraz na ulicach Łączyńskiego i Chopina w Szczawnie Zdroju zaobserwowano wzmożenie ruchu na ulicach Armii Krajowej i Wrocławskiej w Wałbrzychu przy jednoczesnym spadku natężenia ruchu na ul. Andersa w Wałbrzychu. Mając na uwadze powyższe analizy zasadne jest kierowania się z Podzamcza do Centrum Miasta i w kierunku przeciwnym następującymi ulicami alternatywnymi:


ul. de Gaulle’a, Uczniowska, Strzegomska, Świdnicka, Niepodległości w Wałbrzychu (trasa dojazdu zalecana),

ul. Szczawieńska, Ułanów Nadwiślańskich, Kolejowa i Solicka w Szczawnie Zdroju oraz ulicami Andersa i Wysockiego w Wałbrzychu (trasa alternatywna)

Zespół CSR i MW (ITS) UM w Wałbrzychu w dalszym ciągu będzie obserwował i analizował ruch pojazdów w miarę wprowadzania tymczasowych organizacji ruchu, związanych z budową obwodnicy zachodniej, informując o istniejących możliwościach upłynnienia ruchu.

Przypominamy, że w związku z budową obwodnicy Wałbrzycha nie wjedziemy już od strony Szczawna na ul. Wyszyńskiego, która zostanie całkiem zamknięta, bo będą się tam toczyć prace związane z wykonaniem podpór przed budową długiej na 90 metrów estakady nad tą ulicą. Mieszkańcy ul. Wyszyńskiego będą się dostawać do domów od strony Piaskowej Góry. Zamknięta została także ul. Gałczyńskiego na długości 500 metrów. I przejazd przy samym rondzie z ul. Łączyńskiego na Długą. Ten układ komunikacyjny będzie obowiązywał do końca roku.

Z powodu remontu uch Chopina trasę i rozkład zmieniła linia nr 18:
OD 25 MAJA LINIA NR 18 ZMIENIA TRASĘ I ROZKŁAD!

Czytaj też:
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: UWAGA - ZAMYKAJĄ SIĘ PASY I BRAMY (FOTO)
OBWODNICA WAŁBRZYCHA RONDO TESCO - DUŻE ZMIANY [MAPY]

Opr. MS
Foto użyczone: UM Szczawno-Zdrój