Znamy już najnowsze szczegóły zmiany organizacji ruchu w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Autobusy pojadą inaczej.


W minionym tygodniu sporo się działo na budowie obwodnicy zachodniej Wałbrzycha - Europejki pomiędzy węzłem Reja a Placem Grunwaldzkim (WAŁBRZYCH: UL. KOLEJOWA I WYSOCKIEGO WKRÓTCE POD ASFALTEM (FOTO)). Prace prowadzono, by możliwie jak najszybciej przenieść ruch ul. Kolejowej na lewą stronę i udrożnić dla ruchu część ul. Wysockiego przy Aldi. To wpłynie na komfort kierowców i użytkowników komunikacji miejskiej - o szczegółach pisaliśmy - WAŁBRZYCH PL. GRUNWALDZKI: BĘDZIE DUŻA, POZYTYWNA ZMIANA [ZDJĘCIA]. Przeniesienie było zapowiadane początkowo na 6 lub 10 września, jednak odsunęło się w czasie i teraz mamy termin zgłoszony już przez wykonawcę do urzędu miasta.

- Od piątku 17 września będzie przerzucony ruch na lewą nitkę ul. Kolejowej od tymczasowego ronda na wysokości ul. Mazowieckiej, ta nitka jest w tej chwili kończona. Oznacza to, że na skrzyżowaniu będzie można skręcić w lewo na ul. Wysockiego, ale nie na ul. Konopnickiej, będzie można pojechać, tak jak dotychczas prosto ul. Sikorskiego, ale nie będzie można skręcić w prawo w ul. Wysockiego i to zamknięcie potrwa jeszcze długo. Na razie to będzie najważniejsza i oczekiwana zmiana -
mówi Krzysztof Fila, kierownik Biura Transportu i Ruchu Drogowego Urzędu Miejskiego.


Powinna być też możliwość skrętu z ul. Wysockiego na wysokości Aldi w Sikorskiego oraz Kolejową. Przypominamy, że w związku ze zmianą część linii autobusowych wróci na starą trasę.

Dla linii autobusowych nr 11, 12 i A będzie już uruchomiony na powrót przystanek na Placu Grunwaldzkim przy ZUS. Zlikwidowany będzie przystanek tymczasowy przy Energetyku. 50 i 51 zostaną z nami dalej, zmieni się tylko kwestia zawracania przez 51, która nie będzie mogła już tych manewrów wykonywać na udrożnionej ul. Wysockiego. Linia 2 i C nadal będą poruszać się objazdem i korzystać z przystanku przy ul. Sikorskiego - Dojazdowa w związku z dalszym zamknięciem ul. Konopnickiej
 - mówi Andrzej Welc, kierownik działu komunikacji zbiorowej Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. 

15 września - mamy komunikat firmy Budimex:

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU
ul. Kolejowa, ul. Wysockiego
W związku z następnym etapem prac.
Już w ten piątek (17.09) w godzinach wieczornych zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Kolejowej i ul. Wysockiego.
Otwarty zostanie zjazd w lewo z ul. Kolejowej w kierunku ul. Wysockiego i dalej placu Grunwaldzkiego.
Z kolei po przeciwnej stronie tj. z ul. Sikorskiego będziemy mogli dojechać do skrzyżowania i skręcić w prawo w kierunku ul. Wysockiego.
Na odcinku ul. Wysockiego w kierunku pl. Grunwaldzkiego ruch będzie dwukierunkowy.
Wjazd do marketu ALDI zostanie przywrócony w dawnym śladzie.
Zamknięty pozostaje dojazd z ul. Wysockiego do ul. Konopnickiej i przejazd w dalszym ciągu odbywać się będzie łącznikiem przez ul. Nowy Świat.
Prosimy o szczególną ostrożność oraz zwracanie uwagi na oznakowanie.
Skręt z ul. Wysockiego tylko w ul. Sikorskiego. Kolejowa w dalszym ciągu pozostanie jednokierunkowa.

Autobusy

Dział Komunikacji Zbiorowej ZDKiUM w Wałbrzychu informuje, że od 18 września (sobota) w związku z częściowym otwarciem dla ruchu skrzyżowania ulicy Kolejowej z Wysockiego, linie komunikacyjne nr: A-11-12-15 powrócą do kursowania pierwotnymi trasami przejazdów.

Przystanek końcowy i początkowy linii 51 w rejonie Śródmieścia zlokalizowany będzie na ul. Wysockiego w miejscu dzisiejszych przystanków: Wysockiego – Plac Grunwaldzki.

Szczegółowe informacje na temat budowy obwodnicy znajdziecie w linkach pod tekstem w informacji - OBWODNICA WAŁBRZYCHA EUROPEJKA: SPOWOLNIENIE NA BUDOWIE? [FOTO z DRONA]


O zmianach w organizacji ruchu w obrębie centrum:
WAŁBRZYCH PL. GRUNWALDZKI: BĘDZIE DUŻA, POZYTYWNA ZMIANA [ZDJĘCIA]
NOWA ŁĄCZNICA WCHODZI DO GRY. OD KIEDY? [FOTO]
WAŁBRZYCH: ŁĄCZNICA OD UL. CHROBREGO WKRÓTCE DO ULICY REJA (FOTO).

O zamknięciu ul. Wysockiego pisaliśmy:
ZAMKNIĘCIE UL. WYSOCKIEGO: JAK JEŹDZIĆ? CO Z AUTOBUSAMI?
ZAMKNIĘCIE SIKORSKIEGO - WYSOCKIEGO - SZYKUJĄ REWOLUCJĘ (FOTO)
WAŁBRZYCH: ZAMKNĄ SKRZYŻOWANIE SIKORSKIEGO - WYSOCKIEGO. KIEDY?
Magdalena Sakowska, Elżbieta Węgrzyn
fot. JK