Za nami 5. Wałbrzyski Polonez Maturzystów. 11 stycznia 2018 uczniowie klas maturalnych zatańczyli na Rynku w Wałbrzychu poloneza. Tańczyło ponad stu maturzystów z I LO, II LO, III LO, IV LO, ZS nr V. Z placu Magistrackiego roztańczony korowód poprowadził w pierwszej parze prezydent Roman Szełemej. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.


Z młodzieżą zatańczyła też Maria Romańska - przewodnicząca Rady Miejskiej w Wałbrzychu, Małgorzata Wiłkomirska oraz wiceprezydent - Zygmunt Nowaczyk. Prezydent Wałbrzycha życzył maturzystom powodzenia podczas zbliżających się egzaminów i wyraził nadzieję, że młodzież będzie studiować w naszym mieście, a po studiach tu również będzie się realizować zawodowo.
- Polonez to piękny polski i trudny taniec, ale wałbrzyska młodzież doskonale poradziła sobie z wszystkimi figurami mimo, że licealiści uczyli się tańca w szkołach, a wspólnie mieli tylko jedną próbę. Cieszę się, że w tym roku na Rynku pojawiła się szersza widownia. Coraz więcej wałbrzyszan przychodzi zobaczyć tańczących - mówi Robert Wróbel, dyrektor ZS nr 2, pomysłodawca Wałbrzyskiego Poloneza Maturzystów.

W organizacji tej tanecznej prezentacji maturzystów pomagają miejskie instytucje - Biblioteka pod Atlantami, Urząd Miejski, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, ZPiT Wałbrzych, naukę poloneza przed balami studniówkowymi prowadzą nauczyciele wałbrzyskich szkół ponadgimnazjalnych, a wspólne działania koordynuje od lat pani Wioletta Jeczeń z II LO. Na występ stroje maturzystom wypożycza Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych".


Ubiegłoroczny polonez - 4.POLONEZ MATURZYSTÓW 2017 [FOTO]

Zobaczcie też zdjęcie z polonezów studniówkowych w Wałbrzychu
Studniówka 2018 Wałbrzych: III LO - bal w Starej Kopalni [FOTO]
Studniówka 2018 Wałbrzych: II LO w zamku Książ [FOTO i FILM]

Zobacz też studniówki z 2017 roku:
STUDNIÓWKA I LO - POLONEZY W SALI MAKSYMILIANA (ZDJĘCIA)
WAŁBRZYCH: SEZON STUDNIÓWEK ROZPOCZĘTY - II LO (ZDJĘCIA)


Elżbieta Węgrzyn