Policjanci z Wałbrzycha i komisariatów w Boguszowie-Gorcach oraz Głuszycy od 10 grudnia 2019 roku mają cztery nowe radiowozy marki Kia Sportage i Hyundai. Pojazdy zakupiono z funduszy ministerialnych, a w połowie sfinansowały je lokalne samorządy. Zobaczcie zdjęcia nowych policyjnych oznakowanych wozów.

- Te cztery radiowozy dzięki wsparciu gmin samorządu terytorialnego będą jeździć po terenie powiatu wałbrzyskiego. Kolejny już raz znaleźliśmy wsparcie w samorządzie i finansowanie na zakup tego typu pojazdów, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na tylko na terenie miasta Wałbrzycha, ale też gmin wałbrzyskich, gdzie teren jest trudny, górzysty, a dzięki trzem pojazdom terenowym policjanci będą szybciej i sprawniej mogli dotrzeć w miejsca, gdzie jest potrzebna ich pomoc. W tym roku udało  nam się, że wszystkie gminy partycypowały solidarnie w zakupie tych pojazdów - mów kom. Krzysztof Lewandowski, Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu.Są nowe samochody

Cztery nowe radiowozy zostały zakupione z Programu Modernizacji Policji oraz z budżetów samorządów terytorialnych w ramach tzw. sponsoringu czyli w programie partycypacyjnym samorządu, gdzie 50% wartości pojazdu pochodzi z MSWiA, a na pozostałe 50% składają się lokalne samorządy.

Oznakowane samochody trafią do Komisariatów Policji - nowo budowanego komisariatu I i V w Wałbrzychu oraz Komisariatów Policji w Głuszycy i Boguszowie-Gorcach. W przekazaniu kluczyków policjantom uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie, których gminy wsparły policyjny zakup. - Żeby Wam się dobrze służyło i szybciej dojeżdżało tam, gdzie macie dojeżdżać - mówili włodarze podczas przekazywania kluczyków.

- Ten trafi do wałbrzyskiej "jedynki", to samochód terenowy oznakowany pozwalający nam na jazdę po terenie górzystym, a do tego przestronny, mający sporo miejsca w środku pozwalający na swobodne wykonywanie czynności z osobami zatrzymanymi - komentowali policjanci odbierający nowe samochody służbowe.Według policjantów samochody Kia poradzą sobie dobrze w terenie górzystym. - Kia Sportage 1,4 ma 140 koni i silnik z turbinką, natomiast ten Hyundai to 1,6 - 180 koni. Hyundai kosztował 83 tys. zł, natomiast każdy z trzech wozów marki Kia 113 tys. zł. Ich wyposażenie jest dość bogate włącznie z kamerą cofania - wyjaśnia kom. Tomasz Kosior, naczelnik wydziału wspomagającego.


Gminy dołożyły

Jeden SUV Kia wsparł Wałbrzych 50 tys. zł, drugi SUV Kia Boguszów-Gorce kwotą 20 tys. zł, Czarny Bór i Mieroszów po 15 tys. zł. SUV trzeci wsparły Głuszyca i Walim po 15 tys. zł oraz Jedlina-Zdrój 20 tys. zł, zaś na osobówkę klasy C złożyły się Szczawno-Zdrój i Stare-Bogaczowice po  22,5 tys. zł. - Nasza gmina wraz z gminą Mieroszów i Czarny Bór dofinansowała zakup auta, które będzie służyć posterunkowi policji w Boguszowie-Gorcach - mówi Sebastian Drapała, zastępca burmistrza Boguszowa-Gorc. Dodaje również, że boguszowski komisariat ma sporo potrzeb, najpilniejsza z nich to remont tego budynku. - To absolutny priorytet - dodaje włodarz.Czytaj też:
29 NOWYCH SAMOCHODÓW DLA DROGÓWKI [FOTO]
WAŁBRZYSKA POLICJA ODEBRAŁA NOWE SAMOCHODY (ZDJĘCIA)
WIĘCEJ NOWYCH RADIOWOZÓW
NOWY RADIOWÓZ WAŁBRZYSKIEJ DROGÓWKI
GDZIE SPOTKAMY NOWE RADIOWOZY?
NOWE RADIOWOZY DLA NOWEJ SPECJALNEJ GRUPY POLICYJNEJ SPEED (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: NOWY RADIOWÓZ JUŻ WYJEŻDŻA NA PATROL
WAŁBRZYCH I REGION: TYMI TRZEMA WOZAMI BĘDĄ ŚCIGAĆ (FOTO)
POLICJA: NOWE RADIOWOZY BĘDĄ JEŹDZIĆ ULICAMI MIAST. ILE U NAS?


Elżbieta Węgrzyn