W drugim meczu turnieju finałowego baraży Chełmiec Wodociągi Wałbrzych odniósł drugie zwycięstwo, tym razem pokonując Nike Ostrołęka. Kibice oglądali prawdziwy dreszczowiec pod siatką. Do wyłonienia lepszego zespołu potrzebny był tie-break, którym ekipa gospodarzy przegrywała już 6:10, ale potrafiła, przy dużym udziale głośnych fanów, odwrócić losy meczu. Chełmiec wraca do II ligi kobiet po 47 latach!

W pierwszym secie Nike prowadziło 14:11, ale przez siedem kolejnych akcji z pola zagrywki nie schodziła Aleksandra Druciak, co pozwoliło Chełmcowi objąć prowadzenie 18:14 i ostatecznie dowieźć wygraną na otwarcie meczu.


Zawodniczki Chełmca po raz pierwszy w sezonie zagrały w nowych, niebieskich strojach. Mało brakowało, a nowe trykoty przyniosłyby im pecha!

W drugiej partii drużyna z Ostrołęki osiągnęła kilkupunktową przewagę (13:9), wałbrzyszanki dogoniły wynik, ale tym razem nie wytrzymały wymiany "cios za cios". W trzecim secie szalenie ważne punkty zdobywała Aleksandra Małodobra, kończąc ataki na 20:18, 21:18 oraz 23:20, prowadząc tym samym swój zespół do zwycięstwa. Czwarta partia to po raz kolejny nerwówka i dużo zmian prowadzenia. Obie drużyny grały świetnie w przyjęciu, walczyły o kazdą piłkę, a ta ostatnia należała do Nike.


Aleksandra Małodobra czy może raczej Aleksandra Bardzodobra? Przyjmująca Chełmca zdobyła w meczu z Nike mnóstwo ważnych punktów

W tie-breaku Chełmiec długo miał problemy, przegrywał nawet 6:10. Kluczową akcją w piatym secie był podwójny blok Judyy Rzeczyckiej i Pauliny Sobolewskiej, który zapewnił piłkę meczową (14:12).

Przeszczęśliwy z awansu Chełmiec pozostaje niepokonany w tym sezonie, ale do końca turnieju pozostał mu jeszcze jeden, niedzielny mecz z Popradem Stary Sącz, czyli drugim zespołem pewnym awansu do II ligi (po zwycięstwach 3:0 z Nike i San-Pajdą Jarosław).

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - Nike Ostrołęka 3:2 (25:23, 23:25, 25:21, 24:26, 15:12)

Chełmiec: Judyta Rzeczycka (S), P. Pawelska (S), Druciak (kpt, R), Małodobra (P), Gezella (P), Sobolewska (A), E. Pawelska (L) oraz Julia Rzeczycka (S), P. Groń (R).


PIERWSZY MECZ FINAŁÓW: CHEŁMIEC LEPSZY OD SAN-PAJDY (FOTO)