III liga: Pierwszy ligowy mecz w swojej historii rozegrały piłkarki Zagłębia Wałbrzych. Na stadionie przy ul. Dąbrowskiego uległy Ślęzie Wrocław.

Zagłębie musiało zdecydowanie uznać wyższość Ślęzy, przegrało aż 0:13 (0:7 do przerwy). Po tak bardzo jednostronnym meczu ciśnie się na usta: „Pierwsze koty za płoty".  Dziewczynom Zagłębia nie można odmówić waleczności i woli walki, ale w starciu z głównym faworytem do awansu (Ślęza była o krok od promocji do II ligi już rok temu) nie miały większych szans. Żeńska sekcja Zagłębia, którą prowadzi Łukasz Wojciechowski powstała niedawno i teraz płaci ligowe frycowe. Zagłębie mogło przegrać wyżej, ale kapitalnie między słupkami spisywała się wprowadzona w drugiej połowie Ola Ziebeker, która kilkukrotnie ratowała swój zespół udanymi interwencjami.


Ola Ziebeker

Zagłębie Wałbrzych: Angelika Stankiewicz - Natalia Marczewska, Nikola Kaczanowska, Klaudia Winnicka, Justyna Zagozdon - Aleksandra Ostrowska, Nikola Landenberger, Angelika Hudak, Nikola Ostrowska, Gabriela Owczorz - Sara Rudzik.

Zmienniczki: Maja Kozłowska, Klaudia Słomiana, Agata Markiewicz, Natalia Krynicka, Nikola Basitta, Aleksandra Ziebeker (B).

W kolejnych spotkaniach w III lidze kobiet Zagłębie poszuka swoich szans w meczach z UKS-em Bierutów, Chrobrym Głogów, Polonią Świdnica, Moto Jelczem Oława, Kolektywem Radwanice oraz Polonią Środa Śląska.