Data wydarzenia: 03.02.2018 11:00 - 04.02.2018 13:30
Miejsce wydarzenia: Przełęcz Jugowska

Ci, co czekają niecierpliwie na kolejny Bieg Gwarków, będą się jednak musieli uzbroić w cierpliwość.


W ostatnich dniach zapadła decyzja, że 37. Bieg Gwarków z 20 i 21 stycznia zostaje przeniesiony na termin rezerwowy: 3-4 lutego. Z prozaicznej przyczyny - braku śniegu. Nie ma go obecnie na terenie Jugów Park, a prognoza pogody na najbliższe kilkanaście dni także nie przewiduje opadów śniegu. Stąd decyzja, że biegi na 20 i 10 km zostają przeniesione na później.

Tak jak w roku poprzednim zmagania będą miały miejsce w Górach Sowich na Przełęczy Jugowskiej. W sobotę 3. lutego odbędzie się bieg główny na 20 km, a w niedzielę 4.02 bieg na 10 km – Memoriał Józefa Pawlika. Oba stylem klasycznym. Zapisy są możliwe przez zakładkę „Zgłoszenia” na stronie biegu (szczegółowe informacje w regulaminie). Start w oba dni o godz. 11.00, dekoracja w sobotę o 13.30, w niedzielę o 12.30.

Jak donoszą organizatorzy imprezy, tak naprawdę warunki do biegania na nartach są obecnie tylko w Jakuszycach. Tam też przeniesiono imprezy biathlonowe z Zakopanego, gdzie w Kirach nie ma dobrych tras. Nawet Duszniki-Zdrój odwołały swój Puchar IBU juniorów w biatlonie, który miał się odbyć pod koniec stycznia, bo na Jamrozowej Polanie nie ma możliwości sypania nawet sztucznego śniegu, a naturalnego po prostu nie ma. Z imprezami czeka też Andrzejówka, gdzie są zaplanowane Zimowy Triathlon i Puchar Gór Suchych. Biegają tylko Jakuszyce. Tam rozegrano Enervit Clasic na dystansie 5 km  z udziałem ponad 200 biegaczy.

Ma się zrobić zimowo, więc może narciarze i kibice zyskają powód do radości.

Opr. MS
Foto: Ryszard Burdek