Przełęcz Jugowska, czyli nowe (z punktu widzenia miejsca rozgrywania), niesamowicie urokliwe miejsce, w którym odbyła się kolejna edycja narciarskiego biegu z wieloletnią tradycją.

Tym razem 255 narciarzy, którzy stanęli na starcie, miało okazję rywalizować, odkrywając przy okazji piękno Parku Krajobrazowego Gór Sowich. Nie podejmujemy się oceniać, które z miejsc ma więcej uroku – czy tradycyjne do tej pory miejsce czyli okolice schroniska Andrzejówka i trasy wokół Waligóry, czy może okolice schroniska Zygmuntówka. To wszystko możecie Państwo ocenić sami, jeśli znacie obydwa wymienione miejsca. W przypadku, gdy  nie mieliście okazji ich do tej pory odwiedzić, wystarczy zapoznać się z dołączoną galerią zdjęć. Naszym zdaniem osoby, które zdecydowały się wziąć udział w biegu lub wybrać się na Przełęcz Jugowską w roli kibica, nie mogą w żadnym razie tej decyzji żałować.

Organizatorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji biegu, należą się za to słowa uznania za świetnie przygotowaną trasę – oby więcej tego typu imprez.

Wyniki końcowe oraz zdjęcia z dekoracji wszystkich nagrodzonych w poszczególnych kategoriach (a było ich wiele) nasi czytelnicy odnajdą w kolejnym, osobnym artykule.

Zobacz też zdjęcia z dekoracji zwycięzców w poszczególnych kategoriach: Bieg Gwarków 2017: Mieszkańcy regionu stanęli na podium [ZDJĘCIA]