Tego jeszcze u nas nie było! Mando Spotkania Akrobatyczne Wałbrzych 2021 coraz bliżej! Duża impreza akrobatyczno-gimnastyczna odbędzie się w Aqua Zdroju w dn. 22-24 października

W zmaganiach udział wezmą zawodnicy w trzech klasach sportowych: Pierwszy Krok Sportowy (7-13 lat), Młode Talenty (7-15) oraz w Ogólnopolskim Turnieju Age Group (10-16). – Zainteresowanie startami w naszych zawodach przeszło wszelkie oczekiwania, zgłosiły się trzydzieści dwa kluby i blisko pięciuset zawodników i zawodniczek. Do zdobycia jest trzydzieści jeden kompletów medali – opowiada nam Tomasz Poros ze Szkoły Akrobatyki Sportowej 9 (SAS 9), jednego z głównych organizatorów zawodów.


SAS 9 prowadzi zajęcia z akrobatyki w sześciu lokalizacjach: dwóch w Wałbrzychu, a także w Szczawnie-Zdroju, Świebodzicach, Bolkowie i Kamiennej Górze.  Szkoła kieruje się sentencją Janusza Korczaka, lekarza, pedagoga, pisarza i działacza społecznego:  „Nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie takim jakim Ty chcesz żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie Tobą”. Nic dziwnego więc, że umożliwia dzieciom rozwój fizyczny i pozwala rozbudzić sportową pasję, rzecz jasna w atmosferze fair play. Jednym z najistotniejszych elementów projektu szkoły jest szerokie podejście do zajęć, które obejmują nie tylko najbardziej utalentowanych młodych ludzi, ale także dają możliwość treningu na poziomie amatorskim. System szkolenia jest dopasowany do predyspozycji i umiejętności uczestników. Nie ma więc wątpliwości, że szkoła nie tylko zapewnia rozwój ruchowy, ale jest swoistym prologiem do akrobatyki sportowej, którą przecież możemy podziwiać na igrzyskach olimpijskich. Reprezentanci SAS 9 mają za sobą udział w Lidze Sudeckiej w Bolkowie oraz Szczawnie-Zdroju (podczas obchodów 800-lecia uzdrowiska), Międzywojewódzkich Zawodach Młodzika, VIII Międzynarodowym Turnieju pod Wawelem oraz Grand Prix Polski w Łańcucie (Podkarpacie).

- Zapraszamy bardzo serdecznie na trybuny wszystkich, bez względu na wiek. Zawodników można obserwować już podczas otwartych treningów, które rozpoczną się od godzin porannych w piątek, 22 października. Po południu rozpoczynamy walkę o medale – dodaje Poros.  Wstęp na zawody w Aqua Zdroju jest bezpłatny, będzie można wchodzić i wychodzić z obiektu w pełnej dowolności. Szkołę Akrobatyki 9 podczas rywalizacji w Aqua Zdroju będą reprezentować: Olivia Karlińska, Stanisława Sołtysiak oraz Maja Puchała (kategoria Pierwszy Krok Sportowy), a także Laura Osiecka, Blanka Glapińska i Sabina Rajca (w kategorii Młode Talenty).


Foto: Barbara Łatka-Rajca 


Artykuł ukazał się na łamach tygodnika "WieszCo" - pełny numer tygodnika do pobrania w formacie PDF na stronie www.wieszco.pl.