Krajowe Mistrzostwa IDO Modern & Contemporay, Ballet, Mini Production, Production odbędą się w hali na Białym Kamieniu. Nasze miasto ponownie będzie na ustach całej tanecznej Polski. Patronatem mistrzostwa objął prezydent miasta Wałbrzycha, Roman Szełemej. Imprezę specjalnie dla nas zapowiada Wiktoria Dulat, wałbrzyszanka, uczestniczka ME i MŚ IDO w tańcu hip-hop.

Najlepsi tancerze z całej Polski powalczą pod Chełmcem o kwalifikacje do kadry narodowej na mistrzostwa świata i Europy federacji IDO (International Dance Organization).

W Wałbrzychu będziemy mogli obejrzeć specjalistów od baletu, tańca nowoczesnego i współczesnego (modern&contemporary) oraz od produkcji.Baletu nie trzeba nikomu przedstawiać. Taniec współczesny to z kolei taniec oparty na idei baletu, ale pozbawiony sztywnych zasad i dający spore pole do popisu dla wykonawców , opowiadających ruchem historie. Ciekawie zapowiadają się także zawody w produkcji, które poleca Wiktoria Dulat:

Dla wielu z was nieznane mogą być takie kategorie jak Production i Mini Production, których rozgrywki również bedą miały miejsce w ten weekend. Moim zdaniem są to najbardziej efektowne pokazy, ponieważ jednocześnie na parkiecie występuje duża ilość zawodników, tworząca jedną, spektakularną i zsynchronizowaną całość, która może widzom przypominać sceny teatralne.

Rywalizacja startuje już w piątek, o godz. 10. Od 18:00 do 20:45 zaprezentują się najlepsi w tzw. Gali Mistrzów.
W sobotę tancerze wystartują również o godz 10, a Gala Mistrzów również ma rozpocząć się ok. godz. 18:00. W niedzielę, ostatni dzień zawodów, start przewidziano także ok. godz. 10.

Czy warto odwiedzić Aqua Zdrój w weekend i dać się porwać muzyce? Wiktoria Dulat nie ma wątpliwości:

Warto przyjść i podziwiać najlepszych polskich tancerzy i być może zarazić sie tym sportem oaz rozpocząć własną przygodę z tańcem. Nie ma żadnych przeszkód, by zacząć tanczyć, federacja IDO oferuje wachlarz kategorii wiekowych, rozpoczynając od kategorii do lat siedmu, koncząc na 31+. Bardzo się ciesze, że po raz kolejny tak ważna impreza taneczna będzie rozgrywana w moim rodzinnym mieście. Jako ogromna pasjonatka chciałabym żeby takie eventy na stałe wpisały się w kalendarz wałbrzyskich imprez i żeby taniec został bardziej rozpropagowany zarówno w Wałbrzychu jak i w całej Polsce.

Wałbrzych postawił na taniec już przed rokiem. W kwietniu odbyły się mistrzostwa Polski, a w czerwcu mistrzostwa Europy IDO w hip-hopie, electric boogie i breakdance. Obie imprezy cechował nieprawdopodny rozmach. W ME udział wzięło blisko 3 tys. tancerzy z 19 państw.
Więcej o tańcu:

WIKTORIA ZATAŃCZY Z NAJLEPSZYMI W EUROPIE!


DUŃSKA PRZYGODA WIKTORII DULAT

ME IDO 2017: DŹWIĘK! RYTM! SZAŁ! WAŁBRZYCH NA USTACH ROZTAŃCZONEJ EUROPY

EKSPLOZJA ENERGII POD CHEŁMCEM. AQUA ZDRÓJ W DŹWIĘKACH MUZYKI