Dawid Kubowicz awansował z Resovią Rzeszów do Fortuna 1 ligi. 32-letni obrońca jest kapitanem ekipy z Podkarpacia, a karierę rozpoczynał w Górniku Wałbrzych.

Resovia zajęła w II lidze piąte miejsce i o 1 ligę walczyła w turnieju barażowym. W decydującym starciu pokonała u siebie Stal Rzeszów. Po regulaminowych 90 minutach oraz dogrywce był bezbramkowy remis. Resovia zwyciężyła w rzutach karnych 7:6. W decydującym spotkaniu Kubowicz rozegrał pełne 120 minut.

W całym sezonie wałbrzyszanin zagrał w 28 meczach, w tym we wszystkich od pierwszej minuty (w 24 przebywał na murawie przez 90 minut). W tym czasie strzelił 3 gole i ujrzał 12 żółtych kartek (w tym 2 czerwone). 

Kubowicz ma za sobą wieloletnie doświadczenie na pierwszoligowych i drugoligowych boiskach. Choć z Górnika w wieku 16 lat przeniósł się do Wisły Kraków, to nie zadebiutował w elicie. W swojej karierze występował za to w Turze Turek, Termalice Nieciecza, Flocie Świnoujście, Arce Gdynia, Olimpii Elbląg i Siarce Tarnobrzeg. Jesień sezonu 2012/13 spędził w wałbrzyskim Górniku.


Foto: Resovia Rzeszów