W upalny weekend 9 - 10 czerwca zawodnicy Pucharu Polski MTB USC C2 zmagali się z własnymi słabościami i trudną trasą w wałbrzyskim Parku im. Jana III Sobieskiego. Zobaczcie zdjęcia z niedzielnych zawodów i poznajcie ich faworytów.

Starty odbywały się w niedzielę od godz. 10 do 15. Wałbrzyska trasa była dla zawodników wyzwaniem, dochodziło po drodze do upadków. Jako pierwsi wystartowali młodzicy. W tej kategorii zawody ukończyło 36 zawodników. Najlepszy okazał się Mateusz Konwiński z KK Skan Bike Team Opoczno z czasem 38:27,35. Za nim Matej Kuncik z Czech i Kacper Koppa z GKS Cartusia Kartuzy. 

Z młodziczek tryumfatorką okazała się niezrzeszona Natalia Grzegorzewska z czasem 30:50,70, za nią zaś Tatiana Gromada z Grupy Kolarskiej z Gliwic i Wiktoria Hejman z KKW Whyte Nexelo Wałbrzych. W kategorii młodszych juniorów spośród chłopców na podium stanęli Miłosz Ośko z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, który trasę przejechał w 57:64,40. Zaraz za nim Szymon Pomian z UKS Wygoda Białystok i Michał Śliwiński z Superior Zator. Z dziewcząt w kategorii młodszych juniorek na najwyższym stopniu podium również stanęła członkini Warszawskiego Klubu Kolarskiego - Matylda Szczecińska. Niższe stopnie należały do Anety Novotnej z Czech i Meksykanki Isabelli Garcia Pelaez.

Kategorię juniorów zdominowali obcokrajowcy, pierwszy czas osiągnął Adair Zabdiel GUTIERREZ PRIETO z Meksyku, drugi był Valerii SUKHNEV z Rosji, a trzeci czas miał KUNÁŠEK Josef, zaś z dziewcząt - juniorek - najszybsza była Czeszka Magdalena MISONOVA. Na drugim miejscu uplasowała się Rosjanka Daria ALEKSEEVA, a trzecia była Gabrieka Hudyka z UKS Grupy Kolarskiej Four Bike. W elicie mężczyzn podium należało do Polaków: Bartłomieja Wawaka z Cross Racing Team oraz Marka Konwy i Jakuba Zamroźniaka z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Z tego samego teamu wywodzi się tryumfatorka z kategorii elity kobiet - Katarzyna Solus-Miśkowicz. Za nią w klasyfikacji pojawiły się Magdalena Zielińska z KKS Sokół Kęty i Aleksandra Podgórska z SGR Specialized. 

W kategorii drużynowej sukces odnieśli Rosjanie z Olympiiskiye nadezdy, za nimi Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, Warszawski Klub Kolarski i na czwartej pozycji nasz regionalny - KKW Whyte Nexelo Wałbrzych w składzie:
BRZÓSKA Filip (Junior Młodszy / U-17 Men, 14,4)
HEJMAN Wiktoria (Młodziczka / U-15 Women, 12)
PIOTROWSKA Patrycja (Elita Kobiet Open / Women Open (Elite + U-23), 11,7)
JERUZALSKA Natalia (Juniorka / Juniors Women, 11,2)
BIELECKA Dorota (Juniorka Młodsza / U-17 Women, 11,2).


oprac. ELW
fot. JK