Data wydarzenia: 16.05.2021 12:00 - 16.05.2021 14:00
Miejsce wydarzenia: Park im. Jana III Sobieskiego

Kiedy około 500 biegaczy zjawi się na starcie imprezy „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Wałbrzychu?


Bieg odbędzie się w tym roku w przesuniętym z wiadomych względów terminie - 16 maja. Organizatorem lokalnej odsłony wydarzenia jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”. Już po raz IX w kilkudziesięciu miastach polski tysiące osób wezmą udział w wydarzeniu upamiętniającym żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy w latach 1944-1956 zginęli z rąk komunistów.

- Bieg jest doskonałą okazją do upamiętnienia bohaterów tamtych czasów, budowania postaw patriotycznych, a także krzewienia kultury fizycznej – mówi Mariusz Piejko, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu Wałbrzyskiej Strefy, która po raz drugi organizuje wydarzenie na terenie Wałbrzycha.

Bieg główny odbędzie się na dystansie 1963 metrów symbolizujących datę śmierci ostatniego „Wyklętego” - Józefa Franczaka ps. „Lalek” oraz na dystansie 5 km. Dodatkowo zaplanowano biegi dla dzieci, które odbędą się na krótszych dystansach, tu nie ma opłaty startowej. Trasa przebiegać będzie przez wałbrzyski Park im. Jana III Sobieskiego, a start odbędzie się 16 maja o godz. 12:00 przy Hali Lekkoatletycznej w dzielnicy Nowe Miasto. Wzorem ubiegłego roku zostanie również przygotowana strefa animacji i zabaw dla najmłodszych uczestników.

Patronat nad wydarzeniem objął poseł na Sejm ziemi wałbrzyskiej Michał Dworczyk, który jest również pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Tropem Wilczym” oraz prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej. Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez platformę datasport.pl.

Linki do rejestracji:

https://www.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6104


Tak było rok temu i wcześniej:
WAŁBRZYCH: POBIEGLI WILCZYM TROPEM W PARKU SOBIESKIEGO (FOTO)
PARK SOBIESKIEGO: BIEG WILCZYM TROPEM ZA NAMI (FOTO)
TROPEM WILCZYM. ANIA I JACEK - RAZEM NA TRASIE I W ŻYCIU
PARK SOBIESKIEGO: UCZCILI PAMIĘĆ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
POBIEGLI TROPEM WILCZYM (FOTO)
Opr. MS
Foto: Ryszard Burdek