Przeszło 500 uczestników Biegu Wilczym Tropem zorganizowanego z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych 1 marca stanęło na starcie w wałbrzyskim Parku Sobieskiego. Biegały też dzieci. Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia.


Uczestnicy wystartowali w biegu głównym, na dystansie 1963 metrów i w biegu dodatkowym na 5 km. Dystans biegu głównego związany jest z rokiem śmierci ostatniego "żołnierza wyklętego" - Józefa Franczaka, ps. "Lalek”. Organizatorem biegu była w tym roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park". Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Swoje biegi mieli też uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki.Oprawa zaprezentowana podczas odśpiewania hymnu przed samym startem.

Na starcie przeważali wałbrzyszanie - 343 uczestników zarejestrowanych elektronicznie, byli również biegacze z Boguszowa-Gorc (26), ze Świdnicy (21), Kamiennej Góry (17), Szczawna-Zdroju (18), Jedliny-Zdroju (12), ale nie brakło też pojedynczych uczestników z innych miejscowości powiatu wałbrzyskiego, z Jeleniej Góry, Wrocławia, Bolesławca, Brzegu czy Warszawy. Zarejestrowało się 330 mężczyzn i 205 kobiet.


Na starcie licznie stanęli przedstawiciele samorządu oraz lokalnych firm i instytucji.

Wszystkie wyniki można sprawdzić na stronie www.datasport.pl.


W tym biegu nie tyle chodziło o uzyskanie wyniku sportowego ale przede wszystkim o sam udział.
Tak było wcześniej:
PARK SOBIESKIEGO: BIEG WILCZYM TROPEM ZA NAMI (FOTO)
TROPEM WILCZYM. ANIA I JACEK - RAZEM NA TRASIE I W ŻYCIU
PARK SOBIESKIEGO: UCZCILI PAMIĘĆ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
POBIEGLI TROPEM WILCZYM (FOTO)Foto: RB