W piątek, 30 sierpnia rozpoczną się w wałbrzyskim Aqua Zdroju Mistrzostwa Europy w koszykówce na wózkach. Podczas ceremonii otwarcia pojawi się Marcin Gortat, który ma za sobą lata gry w NBA.
Uroczystość odbędzie się 30 sierpnia o godz. 18:00 w hali Aqua Zdrój, natomiast już o godz. 19:00 Polacy zagrają swój pierwszy mecz na ME ze Szwajcarią. 

Po raz pierwszy w historii impreza tej rangi (organizowana od 1970 roku) odbędzie się w Europie Środkowo-Wschodniej. Mistrzostwa Europy potrwają dzisięć dni (30.08-9.09), a mecze zostaną rozegrane nie tylko w Aqua Zdroju, ale i w OSiRze Świebodzice. Turniej będzie jednocześnie bezpośrednią kwalifikacją do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w 2020. Najlepsze cztery zespoły mistrzostw Starego Kontynentu otrzymają przepustkę do występu na Igrzyskach.

Obok meczu ze Szwajcarią, w grupie Polacy powalczą z Wielką Brytanią, Niemcami, Włochami i Austrią. W ostatnich ME, które odbyły się w 2017 roku w Hiszpanii (Teneryfa) biało-czerwoni zajęli szóste miejsce. Tytułu będzie bronić Turcja, po srebro sięgnęli Brytyjczycy, a po brąz Niemcy.

Terminarz meczów Polaków: