Zakończył się Wałbrzyski Tydzień Szachowy. W pięciu turniejach o rożnej randze i granych różnymi tempami zagrało 107 zawodników!

W najsilniejszej grupie OPEN faworytami turnieju byli Kamil Gałuszka (KSz GAMBIT MDK Świdnica, 2057) i Bogdan Żminda (GLKS Goniec Żarów, 1995). I rzeczywiście zawodnicy ci walczyli o pierwsze miejsce. 
Bezpośredni pojedynek pomiędzy faworytami zakończył się remisem, a o końcowym tryumfie Kamila Gałuszki zdecydował dodatkowy remis Bogdana Żmindy w ostatniej rundzie. 

Trzecie miejsce zajął Łukasz Reichel (GLKS Goniec Żarów, 1802). 
Wałbrzyszanie byli bardzo gościnni, bo dopiero na czwartym miejscu Marek Szmyd (1894), a na piątym wałbrzyski junior Bartosz Smukowski (1607). 

Najlepszą juniorką została Julia Salamon (KSz Miedź Legnica, 1271), która przypomnijmy jest dwukrotną medalistką Mistrzostw Polski Juniorów.

W grupie tej wystartowało 20 zawodników. Pula nagród wyniosła 1500 zł i nagrody rzeczowe dla juniorów. 

W sobotę i niedzielę rozegrano siedem rund turnieju klasyfikacyjnego A, w którym zawodnicy walczyli o nagrody pieniężne i podniesienie kategorii . Na starcie stanęło 26 zawodników. 

Padły cztery III kategorie, a szczęśliwcami zostali: Alexander Kawulski-Chodkiewicz, Marcel Głąbała, Jan Klebański oraz Wiktoria Wędrychowicz. W turnieju zwyciężył Remigiusz Olejarczyk z Jawora, który nie przegrał żadnej partii – zanotował dwa remisy. 

Na miejscu drugim Kacper Konieczny (KSz Polonia Wrocław), a na trzecim Bogusław Krasicki (Legnica). Najlepszą juniorką została Wiktoria Wędrychowicz z WKSz HETMAN Wałbrzych. Pula nagród wyniosła 450 zł i nagrody rzeczowe dla juniorów.

W grupie B zwyciężył Artur Kosiorek ze Świebodzic z kompletem punktów, a na miejscu drugim i trzecim Malwina Sobiecka i Przemysław Diaków (zawodnicy Hetmana Wałbrzych). Pierwsza trójka zdobyła IV kategorie szachowe. V kategorie szachowe zdobyli również zawodnicy Hetmana: Arsentii Popov i Günter Janko. 
W turnieju B pula nagród wyniosła 225zł i nagrody książkowe dla juniorów. 


Wszystkie  turnieje rozgrywane były w gościnnych salach Zespołu Szkół Społecznych nr 1, przy ul. Malczewskiego 22.