Data wydarzenia: 16.06.2018 11:00 - 17.06.2018 18:00
Miejsce wydarzenia: Sadion przy ul. Sportowej

Zawody III i IV rundy Mistrzostw Polski oraz III i IV rundy Pucharu Polski Enduro zaplanowane są w dniach 15-17 czerwca 2018.Enduro ponownie zdobywa Hałdę! Blisko 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski ścigać się będzie na Hałdzie „Wiesław” podczas podwójnych rund Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Rajdach Enduro, które zaplanowane są w dniach 15-17 czerwca 2018.

Zawody organizowane przez Stowarzyszenie Motochełmiec Wałbrzych dają możliwość rywalizacji na niezwykle wymagającej trasie motocyklom i quadom, a do udziału w nich zgłosić się mogą zarówno zawodnicy z licencjami, jak i amatorzy. Zawody na Hałdzie „Wiesław” rozegrane zostaną z podziałem na klasy dla motocykli i quadów zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Motorowego. Ponadto formuła enduro-sprint, dopuszcza start motocykli terenowych nie posiadających rejestracji i zawodników nie posiadających prawa jazdy.

Lista zgłoszeń zostanie zamknięta w sobotę 9 czerwca 2018. - Hałda „Wiesław” to miejsce, które od ponad 15 lat słynie w kraju z kultowej trasy enduro. Wyjątkowa konfiguracja kopalnianego nasypu daje możliwość organizowania jednocześnie zawodów o różnym stopniu trudności, dlatego do uczestnictwa w III i IV rundzie Mistrzostw Polski oraz III i IV rundzie Pucharu Polski Enduro zaprosić możemy zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

 Bazą zawodów, które ruszą w sobotę, 15 czerwca 2018 i potrwają dwa dni, będzie Stadion Sportowy "Victoria" w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. To tam usytuowane będą biuro rajdu oraz stanowiska serwisowe zawodników, czyli tzw. paddock. Stamtąd uczestnicy wyruszać będą na zapętloną trasę liczącą ok. 25 km wraz z próbami. Podczas każdej z rund, w zależności od klasy, do pokonania będzie odpowiednio od 2 do 5 pętli.

Najkrótszą trasę przygotowano dla klasy Junior 85, w której zgrupowani są zawodnicy, którzy ukończyli 12 lat i startują motocyklami o pojemności silnika do 85 ccm.

Najdłuższą pokonają z kolei motocykliści z klas E1, E2/E3, Junior oraz Masters. Zawodnicy na quadach, klasyfikowani w ATV Open pierwszego dnia przejadą 4, a drugiego 3 pętle.

W sobotę rano wszyscy uczestnicy stawić się muszą o godz. 9:30 na odprawie.

Start pierwszej części rajdu zaplanowano o godz. 11:00 ze stadionu przy ul. Sportowej 10.

Drugi etap, rozgrywany w niedzielę rozpocznie się już o godz. 8:30.

Finał zaplanowany jest natomiast ok. godz. 16:00.

Dodatkową atrakcją dla publiczności, usytuowaną na stadionie na Sobięcinie, będzie wystawa repliki Stara 266, którym Rajd Dakar w 1988 roku pokonywał Jerzy Mazur – utytułowany zawodnik i założyciel Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu.oprac. ELW
fot. Artur Burdek