Wałbrzyski kompleks skończył już pięć lat. Podczas siatkarskiej Ligi Narodów doszło do małej uroczystości z tej okazji. Ze sceny w strefie kibica przemawiał m.in. prezydent Roman Szełemej, a zgromadzeni mogli częstować się okolicznościowym tortem.

Pierwsze sportowe wydarzenie w Aqua Zdroju miało miejsce 22 czerwca 2013 roku, gdy w kompleksie zmierzyły się koszykarskie reprezentacje Polski i Chin do lat 20. Od tego czasu w obiekcie na Białym Kamieniu odbyło się mnóstwo imprez sportowych i kulturalnych, nie tylko o zasięgu krajowym, ale też międzynarodowym. Aqua Zdrój służy też mieszkańcom na co dzień, oferując klub fitness, park wodny, zespół saunowy, siłownię, korty squash i zespół odnowy biologicznej. Na gości czeka z kolei trzygwiazdkowy hotel z restauracją i barem.

Uroczystość pięciolecia Aqua Zdroju miała miejsce tuż przed meczem siatkarskiej Ligi Narodów pomiędzy Polską a Rosją. Na scenie pojawili się:

dr Roman Szełemej, prezydent miasta Wałbrzycha

Bogdan Stanek, pierwszy prezes  zarządu spółki celowej Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne "AQUA ZDRÓJ" Sp. z o.o.

Iwona Krawczyk, wicemarszałek województwa dolnośląskiego

Mariusz Gawlik, prezes spółki celowej Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne "AQUA ZDRÓJ" Sp. z o.o .

Rafał Wiernicki, wiceprezes spółki celowej Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne "AQUA ZDRÓJ" Sp. z o.o. ds. finansowych.

Prezydent Roman Szełemej:

Ten obiekt był bardzo potrzebny. Dobrze, że go zrealizowaliśmy i dziś chętnie go wykorzystujemy. Bardzo dziękuję Bogdanowi Stankowi, z którym budowaliśmy ten obiekt przez kilka lat. Do teraz nie wiem właściwie jak to możliwe, że się udało. Bardzo się cieszę, że Aqua Zdrój odwiedzają Dolnoślązacy i Polacy, mamy też sporo gości z Czech. Wszystkiego dobrego na kolejne pięć, a może i pięćdziesiąt lat. Dziękuję zespołowi, który ten kompleks stworzył i teraz nim zarządza.

Prezydent wspomniał także, że jeszcze trzy miesiące temu miasto nie było pewne, że zorganizuje Ligę Narodów u siebie. Przy organizacji tak dużej imprezy wsparcia finansowego udzieliła wicemarszałek województwa, Iwona Krawczyk.

Bogdan Stanek:

W 2011 roku przejęliśmy przestarzały obiekt celem wybudowania Aqua Zdroju. Problemów w trakcie budowy mieliśmy nieskończoną ilość. Zaangażowanie, moc i duch zwycięstwa, szczególnie u pana prezydenta, był jednak na pierwszym miejscu. To spowodowało, że spółka, cała załoga poradziła sobie z tym projektem. Nie ukrywam, że była to największa przygoda w moim życiu zawodowym. Te pięć lat od otwarcia tak szybko minęło. Bardzo się cieszę, że udało nam się ten projekt zrealizować. Powstał piękny obiekt sportowo-rekreacyjny na miarę naszych oczekiwań, na miarę współczesnego Wałbrzycha. Jesteśmy dumni, że posiadamy taki kompleks. Wszyscy się z niego cieszymy, jest to wizytówka naszego miasta. Mam nadzieję, że każda następna inwestycja nie będzie odbiegać od tego co tutaj widzimy, a będzie jeszcze bardziej reprezentacyjna i jeszcze ładniejsza i bardziej okazała od Aqua Zdroju.

Organizatorzy częstowali zgromadzonych okolicznościowym tortem, a młode siatkarki Chełmca Wodociągów oraz adepci Chełmca Aqua Zdrój częstowały cukierkami oraz rozdawały dzieciom balony. Odbyły się także konkursy z nagrodami, a pytania dotyczyły siatkówki oraz samego ośrodka przy ul. Ratuszowej.

Filmowe podsumowanie pięciu lat działalności Aqua Zdroju

Czytaj także:

BĘDZIE NOWY ZEGAR NA STADIONIE I NIE TYLKO