2. liga: W pierwszym w Nowym Roku spotkaniu Górnik Trans.eu Wałbrzych wraca do hali przy ul. Wysockiego.

Komplet czterech wygranych w grudniu sprawił, że wałbrzyszanie są samotnym liderem grupy D. Nad drugą w stawce Weegree AZS Politechniką Opolską nasi mają przewagę dwóch punktów. Podopieczni Marcina Radomskiego legitymują się bilansem 13-2, w tym 7-0 u siebie. Doskonały nastrój w obozie Górnika u progu 2018 roku psuje jednak kontuzja Marcina Wróbla, której nabawił się w pierwszej kwarcie meczu z Koszem Pleszew.

W 16. kolejce biało-niebiescy zmierzą się z zajmującymi 11. miejsce w stawce Muszkieterami Nowa Sól. Ekipa z lubuskiego wygrała 5 z 14 meczów. Stary rok zakończyła wyjazdową wygraną z AZS Częstochowa 76:64, przerywając tym samym serię trzech porażek z rzędu.

Najlepszym graczem naszego rywala jest 21-letni #17 Jakub Der. Wychowanek Zastalu zdobywa śr. 16 pkt i 5 zb. W młodym zespole dużo do powiedzenia ma także dwójka weteranów. Śr. 14 pkt i 7 zb (dobre 41% skuteczności za 3) dodaje #21 Grzegorz Taberski, a 14 pkt, 5 zb i 3 as notuje grający trener zespołu, 33-letni #2 Artur Cielma. Śladową rolę w rotacji Muszkieterów odgrywa za to #7 Aleksander Sulikowski, wychowanek Górnika.

Co ciekawe, Górnika i Muszkieterów łączy podobna jakość gry w ataku – wałbrzyszanie mają szóstą ofensywę w lidze, nowosolczanie siódmą. Pozycję lidera w rozgrywkach Górnik zawdzięcza swojej obronie, tracąc jedynie śr. 67 punktów, co jest, razem z ekipą z Opola, najlepszym wynikiem w grupie D (Muszkieterowie tracą śr. aż o 13 „oczek” więcej.

W przeszłości nasi z reguły nie mieli problemów z młodą ekipą Muszkieterów. Wyjątkiem był mecz z 7 stycznia 2015 roku, gdy Górnik przegrał w Aqua Zdroju 60:64. Dziesięć miesięcy później wałbrzyszanie wzięli jednak solidny rewanż za tamtą porażkę, wygrywając na wyjeździe aż 74:37. W poprzednim sezonie Górnik także nie miał litości, gromiąc nowosolczan 91:42 oraz 89:49.

Górnik zagra z Muszkieterami w sobotę, 6 stycznia o godz. 17 w Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

Czytaj także:

MIESIĄC W SPORCIE - GRUDZIEŃ