W dniach 2-3 października w Galerii Victoria miało miejsce II Grand Prix Ekstraligi Boksu Olimpijskiego. W ringu nie zabrakło reprezentantów Kal-Tech-Odlew Imperium Boxing Wałbrzych.W ciągu dwóch dni odbyło się aż 25 walk. Pięściarze reprezentowali nie tylko biało-czerwone barwy, bo w rywalizacji oglądaliśmy także zawodników z Ukrainy i Uzbekistanu. Swoje reprezentacje miały takie kluby jak czeski Kuhl Praga, Polonia Leszno, Energetyka Lubin, Potężnie Ciechocinek, Champion Włocławek, Start Włocławek, Bombardier Wrocław, Odra Opole czy Skorpion Szczecin. Grand Prix w roli announcera poprowadził doskonale znany w sportowym środowisku Wałbrzycha Michał Borzemski, do tej pory kojarzony raczej z koszykówką i futbolem amerykańskim.
Kal-Tech-Odlew Imperium Wałbrzych z kolei do walk desygnowało m.in. takich pięściarzy jak Dawid Mateńko i Patryk Kowalczyk. Wałbrzych reprezentował także niezrzeszony Marcin Mergalski.

Emocji nie zabrakło w pojedynku Arkadiusza Zakhariana ze Skorpiona Szczecin z Uzbekiem Jasutem Zaripovem z czeskiej Pragi. Choć ten pierwszy nie ulegał prowokacjom tego drugiego, to musiał uznać jego wyższość. Zakharian został bowiem trafiony w łuk brwiowy. Polała się krew, a walka została przerwana. Wśród Ring Girls nie było mowy o przypadku, bo oglądaliśmy zawodniczki Imperium Boxing, chociażby bliźniaczki Angelikę i Kingę Mięgoć. Ta pierwsza to wicemistrzyni Polski juniorek z ubiegłego roku oraz niedawna srebrna medalistka seniorek w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska (kat. 48 kg). W tamtym roku Angelika zwyciężyła w Pucharze Polski juniorów w Poznaniu, a Kinga była w tych zmaganiach druga (kat. 51 kg).Kilka dni przed Grand Prix w Galerii Victoria mistrzostwo Polski juniorów zdobył we Włocławku Kuba Krzpiet, kolejny z reprezentantów Imperium Boxing Wałbrzych (startuje także w mistrzostwach Europy).

Imperium Boxing znajduje się przy ul. Pługa, w centrum Wałbrzycha, a prowadzone jest przez Krzysztofa Sadłonia oraz Mariusza Burzyńskiego. W klubie trenują zawodnicy i zawodniczki w wieku od 5 do...60 lat. Dla jednych to szansa na zostanie wybitnymi sportowcami, dla  innych cenna możliwość rozwoju aktywności fizycznej. Powyżej opisane sukcesy Imperium to tylko niewielka część osiągnięć klubu, który jest regularnym medalistą zawodów na Dolnym Śląsku.

To już kolejna z imprez pięściarskich w Galerii Victoria. Boks olimpijski oglądaliśmy także w 2018 roku:

DOLNY ŚLĄSK POKONAŁ WIELKOPOLSKĘ