W pierwszym meczu w drugiej lidze futbolu amerykańskiego (LFA2) Miners Wałbrzych uporali się na wyjeździe z Jaguars Kąty Wrocławskie 17:7. Świetne spotkanie rozegrał running back Miners, Sebastian Narnicki (na zdjęciu), autor 11 punktów.

Zarówno Jaguars, jak i Miners debiutują w tym sezonie w drugiej lidze, wcześniej grając szczebel niżej, czyli w lidze rozwojowej. Lepiej w debiucie wypadli wałbrzyszanie, którzy wyszli na prowadzenie po przyłożeniu swojego nowego rozgrywającego, Amerykanina Austina Stubbsa. Dodatkowy punkt po udanym kopnięciu w stronę bramki dodał wspomniany Narnicki, a goście prowadzili 7:0.

30-letni Narnicki (wcześniej koszykarz Górnika) nie zwalniał tempa, bo po jego przyłożeniu i kolejnym udanym kopnięciu ze stojącej piłki nasi prowadzili już 14:0. Podrażnione Jaguary próbowały nawiązać walkę, docierając do pola punktowego wałbrzyszan (14:7). Ostatnie słowo należało jednak do Narnickiego, który udanym kopnięciem (field goal) ustalił wynik spotkania.

Już w niedzielę, 16 czerwca o godz. 14 tegoroczny debiut Miners przed własną publicznością. Na stadionie przy ul. Ratuszowej futboliści podejmą Angels Toruń.

Bilety (w puli 999) do nabycia w siłowni "Koksownia" (ul. Chrobrego) lub:
1. Zamów minimum 5 biletów pod numerem 721 333 483 a przedstawiciele klubu dostarczą je na terenie Wałbrzycha.
2. Bilety dostępne u zawodników
3. Dzieci do lat 7 - wstęp z opiekunem darmowy


PODSTAWY FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: POZYCJE