Jak informowaliśmy wcześniej, przez 4 dni w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju będą występować najlepsi polscy tancerze startujący w kategoriach Show Dance, Jazz Dance, Productions i Belly Dance Oriental. Nazwa imprezy to Krajowe Mistrzostwa IDO - Jazz Dance. Takiej jeszcze tu nie było.


To jeszcze jedna z imprez związanych z jubileuszem 800-lecia Szczawna-Zdroju, będzie się odbywać równolegle z Dniami Szczawna-Zdroju od 10 do 13 czerwca w hali sportowej przy ul. Słonecznej i w sali Teatru Zdrojowego.

- Cieszę się, że możemy rozpocząć różnego rodzaju wydarzenia dzięki luzowaniu obostrzeń pandemicznych. Zapraszamy wszystkich mieszkańców - mówi burmistrz miasta Marek Fedoruk.Jak zapowiada prezes Polskiego Związku Tańca Zbigniew Zasada, przez oba parkiety będzie się przewijać dziennie około 400 uczestników. Na salach w związku z obostrzeniami będzie mogło przebywać tylko po 140 osób w każdej, ale wszyscy chętni będą mogli śledzić widowiskowe zmagania tancerzy na telebimach ustawionych przy obiektach na Słonecznej i przy Teatrze Zdrojowym. Przed widzami przegląd kategorii wiekowych: od Mini Kids przez dzieci, juniorów młodszych i starszych, po dorosłych 17+ i 31+. Zawodnicy wystartują w 40 kategoriach, będzie rozdanych około 300 pucharów i około 2500 dyplomów.

- Podczas mistrzostw wystąpi 67 klubów z całej Polski - od Szczecina przez Białystok po Lublin, a także z Dolnego Śląska. A więc de facto to przegląd wszystkich klubów w Polsce i eliminacje do mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata. To impreza bardzo widowiskowa, prezentowane będą dyscypliny sceniczne, a każdy tancerz, duet, formacja, będą się prezentowały oddzielnie na parkiecie sali przy Słonecznej i Teatru Zdrojowego. Tematy taneczne będą przeróżne, od wzruszających po bulwersujące. Każda konkurencja będzie sędziowana przez siedmiu sędziów, w sumie około 40 w 4 dni. Będzie to impreza bardzo wysokiej rangi. Jeśli pogoda dopisze, będzie to wspaniała wizytówka Szczawna - mówi Zbigniew Zasada.Jak dodaje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Durajczyk, to duża promocja miasta i zarazem pierwsza tak duża impreza w Szczawnie-Zdroju, jeśli chodzi o ilość uczestników.

- Wszystkie miejsca w hotelach są zajęte, a Szczawno będzie przez te kilka dni bardzo kolorowe, bo tancerze będą widoczni na ulicach, a na zewnątrz sal przewidziano transmisję na żywo wraz z cateringiem, będzie można posiedzieć, zjeść i pooglądać najlepszych tancerzy w Polsce. Po każdej konkurencji będą odbywać się dekoracje na zewnątrz przed publicznością, żeby mogła oklaskiwać tych najlepszych - zapowiada dyrektor.Jak dodaje Tomasz Durajczyk, żeby uniknąć problemów z parkowaniem samochodów podczas weekendu 11-13 czerwca, przygotowany zostanie specjalny parking wzdłuż ul. Topolowej i na terenach ogrodnictwa uzdrowiska przy Bukowej i Ogrodowej, gdzie może się zmieścić 300, a nawet 400 aut. Może się zdarzyć, że jakieś formacje zechcą się zaprezentować w plenerze podczas Dni Szczawna. Zawody każdego dnia będą się rozpoczynały około 8.00, a potrwają do późnych godzin wieczornych. W niedzielę skończą się o 19.45.
Zaproszenie na Dni Szczawna:
DNI SZCZAWNA-ZDROJU: JEST JUŻ PEŁNY PROGRAM

Jubileusz 800-lecia Szczawna-Zdroju:
SZCZAWNO-ZDRÓJ GOŚCIŁO FORUM MIAST MINERALOGICZNYCH (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: PALMA, TANIEC I SZTUKA NA 800-LECIE (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: JAKIE GWIAZDY ZAŚPIEWAJĄ PIOSENKĘ NA 800-LECIE?
SZCZAWNO-ZDRÓJ: WYJĄTKOWA PUBLIKACJA Z... 2021 ROKU
SZCZAWNO-ZDRÓJ: STARE I NOWE ZDJĘCIA NA 800-LECIE MIASTA
SZCZAWNO-ZDRÓJ: DAWNE RONDO TESCO I INNE RONDO Z NOWĄ NAZWĄ
SZCZAWNO-ZDRÓJ: MIESZKAŃCY WYSTĄPIĄ W FILMIE I NIE TYLKO
SZCZAWNO-ZDRÓJ: 800-LECIE Z PIERNIKAMI I PLATFORMĄ WIDOKOWĄ (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: NOWA PROPOZYCJA NAZWY DLA RONDA- SKRZYŻOWANIA
SZCZAWNO-ZDRÓJ Z ZIMĄ I PIOSENKĄ NA 800-LECIE MIASTA (FOTO)Tekst i foto: Magdalena Sakowska