Data wydarzenia: 16.06.2018 10:00 - 16.06.2018 17:00
Miejsce wydarzenia: Szczawno-Zdrój

Już 16 czerwca w Szczawnie-Zdroju odbędą się kolejne w tym roku zawody z cyklu Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawodnicy z całej Polski przyjadą z swoimi psami aby wziąć udział w największym tego typu cyklu imprez w Polsce. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą dwie malownicze trasy.

Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z dwóch tras (15 km lub 22 km) w oparciu o mapę. Warto jedna zaznaczyć, że nie są wymagane szczególne umiejętności w posługiwaniu się nią, a organizatorzy przed startem objaśniają trasę i punkty kontrolne do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej.

W dogtrekkingu może wystartować każdy z niemal każdym psem (ograniczenia dotyczą wieku psa oraz młodzieży startującej bez opiekuna). Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psam i, którzy pokonują dłuższą - 22km trasę w około 2 godziny jak i rodziny, które najczęściej traktuj ą udział czysto rekreacyjnie, skupiając się na radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu na łonie natury z psem. Dodatkowo w tracie imprezy odbywają się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.


Opis tras w Szczawnie - Zdroju: macie do wyboru dwie - mini oraz mid. Krótsza trasa liczy 15 km, dłuższa 22 km. Organizator starał się prowadzić trasy przez zacienione zakątki. Zdecydowana większość przebiega lasami mieszanymi. Dodatkowo w drugiej części tras jest miejsce z sporą ilością wody, mniejsze psy będą mogły nawet popływać. Bufet będzie znajdował się na 9 km mini i 12 km mida.
Większość waszej wędrówki będzie prowadziła szlakami turystycznymi, przy odrobinie czujności nie powinno być problemów z nawigacją. W niektórych newralgicznych miejscach będą dodatkowe oznaczenia.

Nowością będą również zajęcia z zakresu behawiorystyki.

Program zawodów:

8:00 – 9:00 - Zgłoszenia

10:00 – Start

15:00 – Zajęcia z lekarzem weterynarii oraz behawiorystą

16:00 – Ceremonia dekoracyjna

Bazą imprezy będzie Park Zdrojowy.


fot. Magdalena Sakowska
oprac. ELW