Data wydarzenia: 08.08.2020 09:00 - 08.08.2020 20:00
Miejsce wydarzenia: Obiekty Świdnickiego Ośrodka Kultury przy ul. Śląskiej

Już w nadchodzący weekend dużo charytatywnego sportu u sąsiadów: bieganie, wiosłowanie, pedałowanie, a wszystko z okazji ważnej rocznicy i na ważny cel!


Start oraz cała baza organizacyjna umiejscowiona będzie na obiektach ŚOSiR-u, przy ul. Śląskiej 35, a nie, jak wcześniej zapowiadano, przy Bosmanacie nad świdnickim zalewem.

Zaproszenie od organizatorów - Fundacji Wspierania Sportu "Łączy nas Football":

8 sierpnia (sobota) w godzinach 9:00-20:00 biegniemy sztafetą, jedziemy na rowerach, a także wiosłujemy, to wszystko na dystansie 100 km. Bawimy się, uprawiamy rekreacyjnie sport, a także wspominamy naszego wielkiego Rodaka, św. Jana Pawła II, również patrona naszego miasta, wielkiego sympatyka i entuzjasty sportu w setną rocznicę jego urodzin. Bo tak właśnie postanowiliśmy się przyłączyć do wielu inicjatyw i imprez okolicznościowych, w związku z tą rocznicę, które odbywają się w 2020 roku nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Dołączyła do nas również ekipa uprawiająca cross fit ze Świdnicy. Na zamontowanym przez nich ergometrze również będą przez kilka godzin wiosłować na dystansie 100 km. Bieg ma charakter rekreacyjny, bez rywalizacji sportowej.



Całość kwoty, pozyskanej za wpisowe (20 zł) oraz za sprzedaż cegiełek, przeznaczamy na zakup specjalistycznego sprzętu sportowego, przystosowanego do uprawiania sportu przez osoby niepełnosprawne. Jednym z beneficjentów będzie Marcin Kazubski, który od wielu lat marzy o takim przyrządzie. Każdy uczestnik akcji, który weźmie aktywny udział w naszej imprezie, niezależnie od tego czy będzie biegł w jednej ze sztafet, czy też pojedzie w 100-kilometrową trasę na rowerze lub będzie wiosłował na ergometrze, weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych fantów. A są to: zaproszenia, vouchery do świdnickich restauracji, salonów kosmetycznych, sprzęt sportowy, itp. oraz smartfon i tablet.

Kończąc, zapewniamy uczestników przedsięwzięcia, że zrobimy wszystko, aby całe przedsięwzięcie zabezpieczyć zgodnie z wymaganiami sanitarnymi, co związane jest oczywiście z COVID-19. Ale wielka prośba do wszystkich, którzy nas odwiedzą, o indywidualne zachowanie rozsądku, pamiętając o tym w jakich okolicznościach i w jakim czasie żyjemy i funkcjonujemy.


Zaangażowani w organizację: Urząd Miasta, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji,  Świdnicka Grupa Biegowa, Klub Biegowy Hermes, Żelazna Świdnica, Aktywna Świdnica, NEXELO Team Pawła Jamro, Zarębski Team oraz Krzysztof Oruba.



Opr. MS
Foto użyczone: Fundacja Wspierania Sportu "Łączy nas Football"