Dzień Kobiet w wałbrzyskim sporcie. Siatkarki MKS-u Chełmca Wodociągów spotkały się z koszykarzami Górnika Trans.eu na parkiecie. Kluby zmierzyły się pod siatką oraz w konkursie rzutów do kosza. Kto był lepszy?

Niedziela, 7 marca okazała się sportowym świętem w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Trwający 2021 rok jest oficjalnym rokiem kobiet w naszym mieście, a sparing Chełmca z Górnikiem z okazji Dnia Kobiet idealnie wpisał się w hasło wałbrzyskiego magistratu.

W meczu siatkówki lepsze okazały się zawodniczki Chełmca (2:0 w setach do 15), a w konkursie rzutów do kosza górą byli gracze Górnika (siatkarki oddawały rzuty wolne, a koszykarze nastawiali celowniki z połowy). Po meczu siatkarki otrzymały od koszykarzy tulipany, a na podopiecznych Łukasza Grudniewskiego czekało ciasto.

Sportowy duch walki i świetna zabawa na parkiecie to nie jedyne co łączy Chełmca i Górnika - obie drużyny są wiceliderami rozgrywek, odpowiednio w grupie trzeciej 2 ligi i Suzuki 1 Ligi.