Siatkarze KPS-u Chełmca Wałbrzych nieźle radzą sobie w grupie trzeciej II ligi. Dobrą formą błyszczą z kolei występujące szczebel niżej rezerwy.

Poprzedni sezon dla Chełmca nie był najłatwiejszy. Wałbrzyszanie za wszelką cenę chcieli uniknąć gry w play-out, co ostatecznie się udało. Nasi zakończyli sezon z bilansem 7-11 i zajęli szóste miejsce w lidze, ostatnie z tych bezpiecznych. Przerwa pomiędzy sezonami tradycyjnie oznaczała roszady w składzie. Karierę zakończył doświadczony rozgrywający Maciej Leński, który został trenerem w drugoligowym klubie siatkówki kobiet ze Świdnicy. W Chełmcu mocno postawili na młodzież. Do zespołu seniorów na stałe włączono sześciu wychowanków (Miłosz Baran, Dominik Płużka, Błażej Dudzik, Dawid Szymków, Kacper Laskowski i Bartłomiej Nackowski). Nowym atakującym został 24-letni Piotr Trzeciak, wcześniej występujący w Astrze Nowa Sól i Chrobrym Głogów. Na pozycji rozgrywającego Leńskiego zastąpił Artur Sławnikowski, związany wcześniej ze wspomnianą Astrą, a element doświadczenia pod siatką dorzucił 33-letni Adam Michalski, w poprzednich rozgrywkach w Chrobrym Głogów. W zespole pozostali doskonale znani w Wałbrzychu Sebastian Zieliński (przyjmujący, libero), Wojciech Stawiany (libero), Marcin Dereń (przyjmujący) i kapitan Karol Szczygielski (środkowy). Drugi sezon w Chełmcu zalicza z kolei Przemysław Sypko. Wychowanek AKS Strzegom bronił także barw Gwardii Wrocław oraz Norwida Częstochowa.

Sezon wałbrzyszanie rozpoczęli od wygranych z Volleyem Jelcz-Laskowice i SMS-em Spała oraz porażką z silnym AZS-em Częstochowa. W kolejnych trzech pojedynkach zafundowali kibicom pięciosetowe dreszczowce. Dwa z nich, z Legionem Skalmierzyce oraz WKS-em Wieluń zakończyły się niepowodzeniami. Zwycięstwo przyniosła batalia z Czarnymi Rząśnia, w decydującym secie 18:16. W listopad podopieczni Fabiana Kurzawińskiego weszli z nową energią, bo pokonali Ziemię Milicką 3:0 oraz Bielawiankę Bielawa 3:1. W dwóch następnych meczach Chełmiec walczył o punkty u siebie. Oba spotkania przyniosły bezkompromisowe rezultaty: 0:3 z Eco-Team AZS-em Stoelzle Częstochowa oraz 3:0 z Hetmanem Włoszczowa. Gdy nasi zwyciężyli na trudnym terenie w Legnicy, wydawało się, że pójdą za ciosem w wyjazdowej potyczce z Volleyem Jelcz-Laskowice. Tak się jednak nie stało, gospodarze zwyciężyli bez straty seta. 2021 rok wałbrzyszanie zakończyli domową porażką z liderem, czyli akademikami z Częstochowy.

Po trzynastu rozegranych meczach Chełmiec ma na koncie siedem wygranych, co daje piąte miejsce w tabeli (na trzynaście ekip). W III lidze dolnośląskiej może podobać się postawa zespołu rezerw. Chełmiec II wygrał dziesięć z jedenastu meczów i przewodzi stawce (w rozgrywkach startuje jedenaście drużyn).

 Artykuł ukazał się na łamach tygodnika "WieszCo" - pełny numer tygodnika do pobrania w formacie PDF na stronie www.wieszco.pl.