KPS Chełmiec Wałbrzych odkrył większość kart przed sezonem 2020/21 w II lidze siatkówki. Zespół mocno postawił na lokalnych zawodników, w tym na grupę utalentowanych nastolatków.

Jeszcze w poprzednim sezonie męskiego volleya z naszego miasta reprezentował MKS Aqua Zdrój Wałbrzych. Drużyna Janusza Ignaczaka odpadła w I rundzie play-off z Sobieskim Żagań, kończąc sezon ostatecznie na trzecim miejscu w czwartej grupie II ligi.

Po sezonie doszło do znaczącej zmiany organizacyjnej. Pierwszą drużynę przejęło stowarzyszenie KPS Chełmiec Wałbrzych, nawiązujące w nazwie do przeszłości lokalnej siatkówki, odpowiadające do tej pory jedynie za szkolenie młodzieży. Przedstawiono odświeżony herb, a identyfikację klubu skupiono głównie wokół zielonego koloru. Pierwsze ruchy w modyfikacji kolorystycznej nastąpiły już w ubiegłym sezonie, gdy siatkarze grali jako Aqua Zdrój. Zrezygnowano wtedy z biało-niebieskich trykotów, kojarzących się w Wałbrzychu bardziej z piłkarzami i koszykarzami.

W rozgrywkach 2020/21 KPS Chełmiec będzie drużyną wybitnie regionalną, złożoną z lokalnych siatkarzy. Ponownie doświadczenie na rozegraniu zapewni 37-letni Maciej Leński, a na środku zobaczymy 31-letniego Karola Szczygielskiego, czyli kapitana zespołu. Ograniem mogą się pochwalić 22-letni przyjmujący Marcin Dereń i przede wszystkim 28-letni Sebastian Zieliński, związany z wałbrzyską siatkówką ligową od dwunastu sezonów. Rywalizację na rozegraniu zwiększy wychowanek, czyli 20-letni Kacper Laskowski.


Karol Szczygielski


Maciej Leński

Wiemy już także, że na drugoligowych parkietach ujrzymy przyjmujących Marcela Mikulskiego i Dominika Płużkę oraz atakującego Miłosza Barana, czyli wychowanków, którzy w ostatnim sezonie dotarli z Chełmcem do najlepszej szesnastki mistrzostw Polski juniorów (etap półfinałowy). Płużka i Baran (roczniki 2003) grali także w wałbrzyskich barwach w ćwierćfinale mistrzostw Polski kadetów oraz zdobyli mistrzostwo Dolnego Śląska w tej kategorii wiekowej. Dwa lata temu ta grupa zajęła 6. miejsce w kraju w lidze młodzików.

Szeregi Chełmca w nowych zmaganiach zasili za to libero Wojciech Stawiany. Były już gracz drugoligowej AZS Politechniki Opolskiej zakończył studia licencjackie i będzie w Wałbrzychu także szkoleniowcem w grupie naborowej.

Chełmiec wciąż prowadzi także nabór do drużyn młodzieżowych: