Trener koszykarzy Górnika, Marcin Radomski podsumował sezon wpisem na portalu społecznościowym.

Trener Radomski w emocjonalnym wpisie wymienil grupę ludzi bez których jego zdaniem awans do play-off w 1. lidze w roli beniaminka nie byłby możliwy. Docenił ciężką pracę zawodników i nakreślił plany na przyszłość:


Piękny sezon za nami, było w nim wiele przeszkód do pokonania, ale patrząc na wynik końcowy - zrobiliśmy to, o co nas nikt nie posądzał przed sezonem. Ja natomiast wierzyłem w to od początku!

Od wiary się zaczyna, ale później efekty przynosi już tylko ciężka praca, a pracy w tym sezonie wykonaliśmy ogromnie dużo.

Za tą właśnie pracę chcę w pierwszej kolejności podziękować zarządowi Górnika Trans.eu Wałbrzych, w skład którego wchodzą Ryszard Burdek, Jarosław Krzymiński, Arkadiusz Chlebda oraz Janusz Szmidt. Dziękuje za wsparcie, za organizację wszystkiego, co było niezbędne do tego, aby drużyna mogła rywalizować na poziomie 1. ligi.

Dziękuje wszystkim, którzy ze mną współpracowali podczas tego sezonu, [fizjoterapeucie] Jakubowi Marczakowi, [psychologowi] Małgorzacie Szczugieł, Mateuszowi Kłyżowi, Arturowi Burdkowi, Markowi Otokowi, Przemysławowi Wojdzie. Doceniam każdą godzinę, którą poświęciliście dla tej drużyny i wiem, że każdy ten wysiłek miał wpływ na to, że udało się tak daleko dojść.


Cała praca zarządu oraz zespołu trenerskiego nie miałaby żadnego znaczenia, gdyby nie wysiłek i zaangażowanie zawodników. Piotr Niedźwiedzki, Marcin Wróbel, Tomasz Krzywdziński, Bartłomiej Ratajczak, Rafał Glapiński, Krzysztof Spała, Hubert Kruszczyński, Grzegorz Małecki Damian Durski, Kuba Der, Marcin Jeziorowski,Łukasz Makarczuk, Bartek Kłyż, Maciej Krzyminski - kolejny rok tworzycie zespół, który nie boi się wyzwań, który ciężko trenuje, który walczy i nigdy się nie poddaje. Każdy z Was zrobił w tym sezonie postęp i dlatego awansowaliśmy do play-off. Wasz zapał do walki, trenowania dawał mi ogromnego kopa do pracy i dzięki temu dzisiaj jestem lepszym trenerem.

Dziękuje Wam za to i jestem z Was dumny!


Na koniec podziękowania dla tych, bez których to wszystko nie miałoby sensu – dziękuję Wam kibice! Dziękuję za wsparcie, dziękuje za klimat na meczach u siebie, dziękuje za obecność na wyjazdach. Jesteście częścią tego sukcesu i bez Was nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy. Wspomnienia z derbów ze Śląskiem, czy z meczu w Prudniku zostaną ze mną już do końca życia, bo właśnie dla takich chwil jestem trenerem.

Awans był początkiem pewnej historii, to co wydarzyło się w tym sezonie jest tego dalszą częścią i pokazuje tylko, że jesteśmy na właściwej drodze i ja widzę dalszy cel naszej podróży.

Zdaje sobie sprawę jak dużo jeszcze pracy przed nami, ale wiem też, że ja na tą drogę i pracę jestem gotowy!!! Liczę także na Was.


Żródło: Facebook