Reprezentacja Polski przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które 31 sierpnia startują w Chinach. W pierwszym meczu turnieju w Pradze biało-czerwoni pokonali Jordanię aż 92:51.

Wychowanek wałbrzyskiego Górnika, a obecnie zawodnik hiszpańskiej Gran Canarii, Aleksander Balcerowski (na zdjęciu) rozpoczął mecz w pierwszej piątce. W ciągu 19 minut na parkiecie mierzący 216 cm środkowy zdobył 9 punktów (3/6 z gry, w tym 1/4 z 3, 2/2 za 1), miał 3 zbiórki i 2 asysty.

19-latek debiut w pierwszej reprezentacji może zaliczyć do udanych. Pokazał dobrą pracę stóp w obronie, chronił dostęp do obręczy, biegał do kontry, trafił z dystansu oraz potrafił obsłużyć kolegów podaniem.

9 punktów w 17 minut zanotował kapitan kadry, Adam Waczyński, w latach 2008-09 koszykaz Górnika. Najwięcej "oczek" zapisał na swoim koncie Damian Kulig (14). W ekipie Jordanii 17 punktów zdobył naturalizowany Amerykanin Dar Tucker.

W drugim meczu turnieju nasi zmierzą się z Czechami (sobota, 17:30), a w niedzielę zamkną zawody meczem z Tunezją. Mistrzostwa w Chinach Polacy rozpoczną w Pekinie spotkaniem z Wenezuelą. Później staną do walki z gospodarzami oraz z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Przed wylotem do Państwa Środka drużynę Mike'a Taylora czeka jeszcze turniej w Hamburgu oraz towarzyski mecz z Holandią w Lublinie.

Jordania, czyli 8. drużyna mistrzostw Azji, w MŚ w Chinach zagra w grupie z Dominikaną, Francją oraz Niemcami.

KADRA POLSKI W WAŁBRZYCHU (KONF. PRASOWA)

Foto: FIBA