Ciemne, złowrogie chmury wiszące nad Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój musiały dać za wygraną, bo w pojedynku z entuzjazmem tłumu biegaczy nie miały szans!

Akcja "Polska Biega z Invest-Parkiem" promowała zdrowy i aktywny tryb życia. Uczestnicy pobiegli na trzech dystansach. W biegu na 100 metrów wystartowali przedszkolacy, na 300 metrów pobiegli uczniowie szkół podstawowych, natomiast na dystansie 3 kilometrów sprawdzili się pozostali.

Bieg przedszkolaków poprowadził prezes Aqua Zdroju, Mariusz Gawlik, a z uczniom szkół podstawowych od startu do mety towarzyszył uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach i Sydney, chodziarz Roman Magdziarczyk. To właśnie podczas jego biegu przewróciła się jedna z młodych uczestniczek. Anielką szybko zajęła się opieka medyczna oraz wałbrzyski chodziarz. Na szczęście skończyło się tylko na lekkich obtarciach, a w nagrodę za dzielną postawę Anielka pomagała w losowaniu nagród dla uczestników. Wśród upominków znalazły się m.in. plecak marki Adidas oraz torba Reeboka.

We wszystkich kategoriach biegowych liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, nie prowadzono oficjalnej klasyfikacji zawodników.