W najbliższy weekend Aqua Zdrój zagra o zachowanie ligowego bytu. W serii play-out o utrzymanie w 1. lidze wałbrzyszanie zmierzą się z Olimpią Sulęcin. Kibiców czekają duże emocje!

Siatkarze wracają do gry. Podobnie jak w poprzednim sezonie w przypadku Victorii PWSZ Wałbrzych, tak i tym razem zespołowi z naszego miasta przyjdzie walczyć o utrzymanie na zapleczu PlusLigi. W rozgrywkach 2016/17 Victoria pokonała po morderczej walce w play-out Norwid Częstochowa. W serii do trzech zwycięstw konieczne było rozegranie aż pięciu meczów.

Zakłady Koksownicze Victoria wycofały się ze wspierania męskiej siatkówki, ale 1. ligę, dzięki wsparciu miejskiego Ratusza, udało się zachować. Kompletnie nowy zespół nie przebił się jednak do walki p playoffs i długo okupował 10. miejsce w tabeli. O utrzymanie powalczy z beniaminkiem, Olimpią Sulęcin. Ekipa Janusza Bułkowskiego będzie faworytem tego starcia, ale trzeba pamiętać, że w sezonie regularnym nasi ulegli Olimpii na wyjeździe 0:3. Przy Ratuszowej było o niebo lepiej, bo Aqua Zdrój wygrała bez straty seta.
Zespoły ponownie zagrają do trzech zwycięstw. Co ciekawe, Olimpia w całej rundzie zasadniczej wygrała jedynie trzy spotkania i by myśleć o utrzymaniu musi ten wyczyn powtórzyć:

Spodziewaliśmy się tego, że nie będzie to łatwy sezon. Ale na pewno nie widziałem tak tego przed jego startem. Bardzo szybko okazało się, że czeka nas ciężka przeprawa w pierwszej lidze. Kiedy przegrywasz mecz za meczem, nie jest łatwo się podnieść i zmobilizować do jeszcze cięższej pracy. Ale to już jest za nami. Koncentrujemy się teraz na rywalizacji z Wałbrzychem – stwierdził w rozmowie z portalem Sulecin24.pl Łukasz Chajec, szkoleniowiec Olimpii.

W składzie drużyny z województwa lubuskiego znajduje się Mikołaj Szewczyk, który dołączył do zespołu w trakcie sezonu, a w poprzednich rozgrywkach grał jeszcze w wałbrzyskiej Victorii. Rozgrywającym Olimpii jest Marcin Karakuła, przed sezonem przymierzany do Aqua Zdroju.  Dwa pierwsze mecze odbędą się w najbliższy weekend:
– sobota 10 marca o godz. 18:00
– niedziela 11 marca o godz. 17:00

 Bilety w cenach:
– 5zł ulgowy
– 10zł normalny
– 5zł/os rodzinny (min. 3 osoby)

dostępne w sprzedaży w następujących punktach:
– Piwiarnia Pod Wierzbami – Piaskowa Góra ul. Broniewskiego 33A
– Restauracja – Pizzeria „Happy Day” Śródmieście ul. Lewartowskiego 1 oraz Podzamcze ul. Palisadowa 47B
– Pierogowa Chata Szczawienko ul. Wrocławska 82
– AQUA ZDRÓJ Wałbrzych Hotel i Restauracja

Dla najmłodszych kibiców UKS Kinder Volleyball przygotuje strefę małego kibica (gry i zabawy, rysunki, malowanie twarzy. Dla kibiców przewidziane są upominki.

Trzecie spotkanie za tydzień w Sulęcinie. W przypadku konieczności rozegranie kolejnych meczów - spotkanie nr 4 w Sulęcinie i ewentualny mecz nr 5 w Wałbrzychu.

W drugiej serii play-out KPS Siedlce pokonał SMS Spała w trzech meczach i utrzymał się w lidze kosztem SMS-u.

Czytaj także:DZIEŃ KOBIET Z SIATKARZAMI