W czwartek, 14 marca o godz. 16:30 Górnik zaprezentuje pierwszy zespół oraz swoje akademie w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. W sobotę, 16 marca rusza runda wiosenna 4. ligi, a biało-niebiescy zmierzą się u siebie o godz. 15 z Sokołem Wielka Lipa.

Po rundzie jesiennej biało-niebiescy plasują się na drugim miejscu w tabeli 4. ligi dolnośląskiej wschodniej, choć są jedyną ekipą bez porażki. Górnik traci do liderującego Śląska II Wrocław sześć punktów, ale ma jeden mecz rozegrany mniej.

Podczas czwartkowej prezentacji będzie można nie tylko zapoznać się z postaciami, które powalczą w wałbrzyskich barwach o ligowe punkty, ale także w dalszym ciągu wspierać klub od strony finansowej w akcji #razemdlagornika. 

28 lutego, podczas konferencji prasowej w Aqua Zdroju, władze klubu ogłosiły, że borykają się problemami budżetowymi. Górnikowi nie groziło wycofanie się z rozgrywek, ale niewystarczające środki na funkcjonowanie drużyny mogły spowodować rozstanie z bardziej doświadczonymi piłkarzami, co w praktyce eliminowałoby drużynę Jacka Fojny z walki o powrót do III ligi. W budżecie brakowało 200 tys. złotych, które klub postanowił zebrać przy pomocy kibiców. Na stronie www.razemdlagornika.pl wciąż można zakupić karnety, ale także pomóc piłkarzom w inny sposób (darowizny, 1% podatku, zakup koszulek). 

Akcja, którą wspierają lokalni radni, kibice, przedsiębiorcy, siatkarski Aqua Zdrój, koszykarski Górnik, byli piłkarze klubu, a także sympatycy z regionu oraz zza granicy przynosi efekty. Dziś już wiadomo, że sprzedano ok. 500 karnetów, a zespołu nie opuszczą jego liderzy. Klub zebrał już niemal 50 tys. złotych.

Czytaj także:

PRZED SEZONEM: GÓRNIK W GALERII VICTORIA (FOTO
)

PROBLEMY FINANSOWE PIŁKARSKIEGO GÓRNIKA. KIBICE MOGĄ POMÓC