Ekstraliga: W 19. kolejce AZS PWSZ Wałbrzych pewnie pokonał na wyjeździe dołujący w tabeli Mitech Żywiec.

Strzelanie rozpoczęła w 23 minucie Klaudia Miłek (na zdjęciu), która przyjęła w polu karnym piłkę podawaną przez Klaudię Fabovą i przymierzyła, nie dając szans Aleksandrze Komosie. Nie minęło siedem minut, a było już 0:2. Katarzyna Rozmus dośrodkowała z rzutu rożnego, futbolówka trafiła do Klaudii Miłek, która przelobowała bramkarkę Mitechu, zdobywając swojego drugiego gola. W 38 minucie kolejną asystą popisała się Klaudia Fabova, a Julita Głąb w pełnym biegu wyprzedziła obrończynię Mitechu i z bliska podwyższyła prowadzenie.

Po zmianie stron wciąż przeważał zespół gości. W 57 minucie pięknym uderzeniem zza pola karnego w samo okno popisała się Fabova. Radość wałbrzyszanek zmąciła kontuzja Dominiki Dereń, która w 58 minucie doznała groźnie wyglądającego urazu i została przetransportowana do szpitala. W końcówce po podaniu Martyny Zańko wracająca po kontuzji Anna Zając podwyższyła na 5:0. Już w doliczonym czasie gry Patrycja Wiśniewska zdobyła honorowego gola dla Mitechu.

Zespół Kamila Jasińskiego wciąż plasuje się na czwartym miejscu w tabeli, tracą do trzecich Czarnych Sosnowiec trzy punkty. Piłkarki AZS PWSZ nie mają teraz dużo czasu na odpoczynek, bo już w czwartek o 16:30 zagrają u siebie w bardzo ważnym dla układu tabeli meczu z Medykiem Konin.


Mitech Żywiec – AZS PWSZ Wałbrzych 1:5 (0:3)

Bramki: Patrycja Wiśniewska 90’+10 – Klaudia Miłek 23’, 30’, Julita Głąb 38’, Klaudia Fabova 57’, Anna Zając 90’

AZS PWSZ: Sapor - Pluta, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk - Dereń (58’ Rędzia), Rozmus (86’ Zając), Głąb (80’ Ostrowska), Rapacka (90’ Kędzierska), Miłek - Fabova.