II liga, grupa trzecia: Wałbrzyskie siatkarki idą jak burza. W środę wygrały szósty mecz z rzędu - po raz drugi w ciągi pięciu dni ograły Sobieskiego Oława 3:1. Podopieczne Marka Olczyka są wiceliderem rozgrywek.

MKS Chełmiec ma na koncie 37 punktów i do lidera, Libero VIP Gwaranta Aleksandrów Łódzki traci już tylko trzy punkty (wałbrzyszanki mają jeszcze jeden mecz zaległy do rozegrania). Nasze siatkarki wygrały 12 z 15 gier, Sobieski z bilansem 4-11 jest na dziesiątym, przedostatnim miejscu.

- Co by tu dużo mówić, cieszymy się z cennych trzech punktów, niestety mecz nie należał do najlepszych, szkoda pierwszego straconego seta i późnego ,,wejścia" w mecz. Takie mecze pokazują jak ważna jest koncentracja i zdobywanie punktów od pierwszych piłek, tak aby przeciwnik nie odjechał. Odczuwamy niedosyt, że nie udało się nam zamknąć spotkania w trzech setach, ale odcinamy się od dzisiejszego meczu i już skupiamy się na kolejnym, który za trzy dni - skomentowała spotkanie dla klubowych mediów społecznościowych Karolina Olczyk, środkowa Chełmca i MVP starcia z Sobieskim.


Karolina Olczyk

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - Sobieski Oława 3:1 (19:25, 25:19, 25:23, 25:20)

Chełmiec: Olczyk, Julia Rzeczycka,  Łuszyńska, Małodobra, Gezella, Łuszczyńska, Olejniczak (libero) oraz Judyta Rzeczycka, Liwuś, Urbanowicz, Mielniczuk, E. Pawelska (libero)