Piotr Niedźwiedzki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski 3x3, specalizującej się w grze na jeden kosz.

Środkowy Górnika Trans.eu Wałbrzych dołączy do kadry Polski, która niedługo rozpocznie przygotowania do czerwcowych Mistrzostw Świata w Amsterdamie. W grupie D Polacy zmierzą się z Łotwą, Brazylią, Japonią oraz drużyną, która uzyska awans z turnieju kwalifikacyjnego.

Reprezentacja Polski 3x3 (obecnie 8. miejsce w Europie oraz 13. miejsce na świecie w rankingu FIBA 3x3) w składzie Szymon Rduch, Paweł Pawłowski, Marcin Sroka oraz Michael Hicks wywalczyła w czerwcu 2018 roku w stolicy Filipin 4. miejsce na świecie. We wrześniu ubiegłego roku w takim samym zestawieniu była piąta w Mistrzostwach Europy w Bukareszcie.

Jeszcze niedawno z kadrą 3x3 pracował trener Mirosław Noculak. W zbliżających się mistrzostwach szkoleniowcem PZKosz mianował Piotra Renkiela, w przeszłości zawodnika 3x3 oraz ligowca w rozgrywkach regularnej koszykówki, wałbrzyszanom znanego z gry w R8 Basket AZS Politechnice Kraków, która w 2017 roku wyeliminowała Górnika w ćwierćfinale 2. ligi.

Urodzony w 1993 roku Niedźwiedzki ma za sobą bardzo dobry sezon w 1. lidze. W 32 meczach notował śr. 18.1 pkt i 10.6 zb, zostając wybranym do najlepszej piątki sezonu zasadniczego przez trenerów rywali oraz dziennikarzy portalu SportoweFakty.pl.