W niedzielę, 4 września mieszkańcy regionu wałbrzyskiego postawili na aktywny wypoczynek. W Sokołowsku odbył się Festiwal Nordic Walking.

Uzdrowisko z sanatoriami goszczącymi kuracjuszy, którzy leczą choroby płucne oraz dawne miejsce zamieszkania reżysera Krzysztofa Kieślowskiego - to główne skojarzenia ze znajdującym się w gminie Mieroszów Sokołowsku. Od kilku lat ta niewielka miejscowość to również zawody dla sympatyków Nordic Walking.


W tym roku Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej  odbył się po raz szósty. Start i metę imprezy zaplanowano obok malowniczo położonego u stóp Gór Suchych (Sudety Środkowe) ośrodku "Leśne Żródło". Po rejestracji uczestnicy wzięli udział w oficjalnym otwarciu imprezy oraz wspólnej rozgrzewce. "Marsz z kijkami" zorganizowano na 3 i 5 km. Na krótszej trasie najwyższe przewyższenie wyniosło 635 m, na dłuższej - 674 m. Obie trasy obejmowały tereny mieszkalne oraz przede wszystkim leśne, które otaczają Sokołowsko z każdej strony. Na wszystkich, którzy dotarli do mety czekał pamiątkowy medal z grawerem. Organizatorzy zapewnili także poczęstunek oraz zaprosili na wspólne grillowanie przy dźwiękach muzyki. Wśród uczestników marszu rozlosowano również atrakcyjne nagrody.

Wiek oraz budowa fizyczna w zawodach nie grała roli, bo Nordic Walking może być uprawiany przez niemal każdego. Choć impreza miała charakter regionalny, nie zabrakło gości z drugiego końca Polski, jak choćby z Lęborka. Dla gości z województwa pomorskiego sokołowski festiwal był sportową kontynuacją po trudach półmaratonu w czeskiej Opavie.