W pierwszym meczu sezonu 2021 w Polskiej Futbol Lidze 2 Miners Krause Wałbrzych musieli uznać wyższość Armii Poznań. Przyjezdni wygrali 36:6.

Wicemistrz drugiej ligi z poprzedniego sezonu ponownie w rozgrywkach zaplecza elity mierzy wysoko. Poznaniacy pewnie pokonali Miners na bocznym boisku przy ul. Ratuszowej. Po pierwszej kwarcie prowadzili już 16:0, głównie za sprawą Piotra Graczyka, który zanotował dwa przyłożenia. Nasz zespół szukał swojej szansy w drugiej kwarcie, gdy dziesięciojardowe podanie Arne Vandenbergha złapał Dmytro Serbin.Ukrainiec Dmytro Serbin to nowy skrzydłowy Miners. W pierwszym meczu zdobył jedyne punkty dla wałbrzyskiego zespołu


W sezonie 2021 grę wałbrzyskiej drużyny prowadzi Belg Arne Vandenbergh
Spotkania z powodu problemów z łydką nie mógł dokończyć jeden z liderów ofensywy Miners, biegacz Sebastian Narnicki

Na więcej w ataku wałbrzyszan już nie było stać. Z tonu nie spuszczała za to prowadzona przez Noela Castillo Armia, zdobywając kolejne punkty w drugiej połowie. Kapitalnym, 45-jardowym podaniem popisał się rozgrywający gości, Witold Gajewski, zapewniając koledze z drużyny autostradę do pola punktowego. Gajewski zgarnął zresztą nagrodę New Era Polskiego MVP meczu.

Nie udał się zatem debiut nowego trenera Miners, Austina Stubbsa. Dwa sezony temu Amerykanin był liderem wałbrzyskiego zespołu na boisku, gdzie był reżyserem gry. Stubbs poprowadził Miners do półfinału drugoligowych rozgrywek, a jego dobra postawa zaowocowała kontraktem w lidze francuskiej (Hurricanes de Montpellier). W ostatnim czasie prowadził Saydel Eagles, czyli drużynę ze szkoły średniej w Des Moines w stanie Iowa, rodzinnym mieście Stubbsa.

Już 3 maja drugi mecz Górników w sezonie, tym razem wyjazdowy, z ekipą Hammers Łaziska Górne.
 

Miners Krause Wałbrzych – Armia Poznań 36:6 (0:16, 6:0, 0:13, 0:7)


SKŁAD MINERS KRAUSE WAŁBRZYCH 
Trener Austin Stubbs przekazuje wskazówki swoim podopiecznym