3. liga: Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał w 2. kolejce KKS Siechnice 93:84. Ekipa Pawła Domoradzkiego została wzmocniona zawodnikami pierwszego zespołu u biało-niebieskich.

W składzie trzecioligowego Górnika pojawili się doskonale znani z pierwszej drużyny Bartłomiej Ratajczak, Damian Durski, Marcin Jeziorowski oraz Maciej Koperski. W szeregach biało-niebieskich nie zabrakło rzecz jasna 19-letnich Mateusza Podejki oraz Łukaszq Makarczuka, którzy trenują z wałbrzyskim pierwszoligowcem, a także 22-letniego Macieja Krzymińskiego, kolejnego z wychowanków, związanego z pierwszym zespołem przed rokiem. Pozostali zawodnicy w kadrze to wychowankowie z grup młodzieżowych z rocznika 2001 (Kamil Matusik, Kacper Rejek) i 2002 (kapitan zespołu Mateusz Stankiewicz, Julian Pieprzyk i Alan Chlebda).

Po stronie Siechnic też kilka ciekawych nazwisk tj. strzelec Damian Oswald (mocno kąsał Górnika w jego trzecioligowych czasach kilka lat temu), wysoki Maksymilian Otręba (wcześniej związany z Polonią Świdnica) oraz grono wychowanków Śląska Wrocław i WKK (m.in. Konrad Dubiel ze Śląska i Alex Moon z WKK, mający polsko-koreańskie korzenie). Najgłośniejsze nazwisko to jednak 32-letni Marcin Kolowca, podkoszowy z przeszłością w 1. lidze (sześć sezonów na tym poziomie w barwach WKK Wrocław, Polonii Przemyśl, AZS Politechniki Warszawa i Poloni 2011 Warszawa).

Górnik rozpoczął piątką Podejko-Ratajczak-Jeziorowski-Durski-Koperski, która zbudowała dwucyfrową przewagę, zdobywając w pierwszej kwarcie aż 31 "oczek". Ozdobą tej części spotkania był alley-oop Jeziorowskiego do Podejki, który mocno pobudził ławkę rezerwowych gospodarzy. Na początku czwartej kwarty nasi prowadzili już 20 punktami, ale goście z podwrocławskich Siechnic się nie poddawali i zbliżyli się na 5 "oczek". Wtedy ważną "trójkę" trafił Makarczuk, powiększając przewagę do 88:80. KKS już też straty nie był w stanie odrobić.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - KKS Siechnice 93:84 (31:20, 23:25, 23:15,16:24)

Górnik: Ratajczak 25 (4x3), Podejko 21, Koperski 16, Durski 11, Makarczuk 7, Krzymiński 5, Pieprzyk 4, Jeziorowski 3, Stankiewicz 1, Matusik 0, Rejek 0, Chlebda 0.

Najwięcej dla KKS: Marcinkowski 21, Kolowca 17, Oswald 12, Otręba 10.