Zimny prysznic dla siatkarzy Aqua Zdroju. Olimpia wypunktowała wałbrzyszan niczym wytrawny bokser. Rywalizacja o utrzymanie w 1. lidze zacznie się od nowa – tym razem w Sulęcinie.

Po sobotniej wygranej 3:1, Aqua Zdrój  przystąpił do drugiej batalii w play-out w dobrych nastrojach. Szybko się jednak okazało, że Olimpia nie zamierzała przeżywać niepowodzeń dnia minionego.

Trener Łukasz Chajec dokonał istotnych zmian w składzie. Na ławce usiadł słaby w pierwszym meczu Mikołaj Szewczyk, którego zastąpił na przyjęciu Patryk Orłowski, a na libero szansę dostał Maciej Sas, w miejsce Bartosza Dzierżyńskiego. W ekipie gospodarzy Adama Woźnicę zluzował bardzo dobry w pierwszym pojedynku Damian Hudzik.

W pierwszym secie, po ataku w aut Sebastiana Zielińskiego, rywale prowadzili już 9:4. Obraz gry się nie zmieniał, przy stanie 15:8 dla gości trener Janusz Bułkowski wprowadził Woźnicę, a po chwili pierwszy raz w play-out szansę dostali Konrad Buczek i Jędrzej Goss. Rotacja składem nie pomogła – sulęcinianie wygrali wysoko, do 18.

W drugim secie Aqua Zdrój przyjmował kolejne ciosy. Gracze Olimpii obijali w ataku ręce naszych blokujących, do tego grali bardzo pewnie na przyjęciu. Wałbrzyszanie nie byli w stanie przebić się przez kapitalnie funkcjonujący blok Olimpii. Przy stanie 6:11 trener Bułkowski zdjął kapitana Piotra Lipińskiego, mając do niego wyraźnie mnóstwo pretensji. Od ściany nad siatką kilkakrotnie odbił się Zieliński, problemy miał też Bartłomiej Dzikowicz, zmieniony przy 7:13 przez Michała Marszałka. Zwycięstwo Olimpii w drugiej partii dał as serwisowy Damian Sławiaka.

W połowie trzeciego seta Aqua Zdrój był już na deskach i zaczęło się jego liczenie. Przy stanie 11:17 nasi się już nie podnieśli, ponosząc bolesną porażkę. MVP meczu wybrany został grający dziś od pierwszej minuty Orłowski.

W serii play-out jest teraz remis 1:1 i rywalizacja przenosi się do Sulęcina, gdzie w kolejny weekend odbędą się dwa spotkania. Wałbrzyszanie jadą na niewygodny dla siebie teren – w rundzie zasadniczej przegrali tam 0:3. Seria trwa do trzech wygranych meczów. Ewentualny piąty mecz odbędzie się w Wałbrzychu.

Aqua Zdrój Volleyball Team Wałbrzych – Olimpia Sulęcin 0:3 (18:25, 16:25, 15:25)

Aqua Zdrój: 2. Orobko (S), 7. Hudzik (S), 5. Lipiński (R), 8. Dzikowicz (P), 15. Zieliński (P), 12. Linda (A), 17. Szydłowski (L) oraz 16. Woźnica (S), 13.Buczek (R), 14. Goss (A), 1. Marszałek (P).